- MŁODZIEŻ PAMIĘTA
MŁODZIEŻ PAMIĘTA
środa, 30 październik 2019
Ciepły jesienny wieczór to dobry moment by wspomnieć i odwiedzić groby osób, które zapisały się w historii. Grupa mieszkańców internatu przy ul. Wolności 22 wraz z wychowawcą postanowiła zapalić znicze na grobach nauczycieli z kaliskiego liceum, osób zasłużonych dla miasta i żołnierza wyklętego ppor. AK Kazimierza Przybysławskiego ps.”Młot” a także pod pomnikiem ofiar katyńskich. Spacer poprzedziło opowiadanie Wiktora Piwnickiego o losach Kazimierza Przybysławskiego i pierwszych powojennych mieszkańcach naszego miasta. W nastroju pełnym zadumy, rozważań filozoficzno-teologicznych odwiedziliśmy mogiły zasłużonych oraz te bezimienne i opuszczone.
Zadowoleni z dobrze spełnionego obowiązku i refleksji nad przemijaniem oraz pamięcią o tych co odeszli w dobrych humorach wróciliśmy do internatu uroczą trasą obok pałacu.

Wychowawcy