- Kaliscy informatycy szkolą się na Akademii Morskiej w Szczecinie
Kaliscy informatycy szkolą się na Akademii Morskiej w Szczecinie
piątek, 11 października 2019
W dniach od 25 do 27 września 2019r. kaliscy informatycy z klasy 3TI wraz z opiekunem nauczycielem informatyki Arturem Stąporkiem po raz kolejny wzięli udział w zajęciach na Akademii Morskiej w Szczecinie.
W ciągu trzech dni zdobywali wiedzę i umiejętności na kursie programowania w języku Python oraz na kursie projektowania i montażu lokalnych sieci komputerowych. Zajęcia wykraczające poza podstawę programową ułatwią również uczniom przygotowanie do egzaminu zawodowego, który odbędzie się w czerwcu 2020 roku.
Zajęcia na uczelniach wyższych są realizowane w ramach projektu: „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”.

Artur Stąporek