- Udział uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim w akcji ,,Zbieraj, nie wyrzucaj
Udział uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim w akcji ,,Zbieraj, nie wyrzucaj
środa, 02 październik 2019
Dnia 13 września 2019r., uczniowie klasy 2d i 2a Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, z pedagogiem szkolnym, Anną Józiak, wzięli udział w akcji sprzątania lasu, zorganizowanej przez Nadleśnictwo Drawsko – Lasy Państwowe, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko, Urząd Miasta w Drawsku Pomorskim, Zakład Usług Komunalnych w Drawsku Pomorskim oraz Stowarzyszenie MFOR Sport Rally.
Głównym tematem tegorocznego przedsięwzięcia był plastik, który w zatrważającej ilości jest obecny w otaczającym nas świecie. Po krótkim wstępie uczestnicy zostali podzieleni na drużyny i udali się do lasu. Na pierwszy rzut oka mogło by się wydawać, że okolica jest bardzo czysta. Jak się szybko okazało było to złudne stwierdzenie, ponieważ z każdym krokiem worki otrzymane przez uczniów coraz bardziej zapełniały się nie tylko plastikiem, ale również innymi odpadami. W sumie zebrali 30 worków, szybę samochodową oraz tłumik wydechowy.
Na zakończenie na uczestników akcji czekał ciepły posiłek, który został podany w papierowych miseczkach z drewnianymi sztućcami, a napoje były w szklanych butelkach, które podlegają recyklingowi.
Cieszymy się, że braliśmy udział w sprzątaniu lasu i obiecujemy swoje uczestnictwo w kolejnych latach.

Uczniowie ZSP