- Studia w Wielkiej Brytanii  dlaczego nie?
Studia w Wielkiej Brytanii  dlaczego nie?
poniedziałek, 30 września 2019
20 września 2019r. uczniowie klas dwujęzycznych ZSP w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w warsztatach na temat studiowania w Anglii. Całość prowadzona była w języku angielskim. Zajęcia prowadzili Janusz Dargiewicz Certyfikowany Konsultant Edukacyjny British Council oraz Simon Morley – Global Manager, wykładowca w Bucks New University w Buckinghamshire. Na spotkaniu pt. „Warsztaty Kariery Międzynarodowej, Studia w Anglii” nasi goście przedstawili powody, dla których warto studiować w Anglii.
Spotkanie miało na celu objaśnienie wieloetapowego procesu rekrutacyjnego na uczelniach w Wielkiej Brytanii, który należy rozpocząć na rok przed planowanym rozpoczęciem studiów zagranicznych. W Kaliszu Pomorskim z roku na rok przybywa licealistów, którzy zainteresowani są studiowaniem na Wyspach i w związku z tym zwracają się z prośbą o pomoc do anglistów, którzy każdą z takich osób przeprowadzają indywidualnie przez proces rekrutacyjny. Spotkanie przybliżyło licealistom możliwość łączenia studiów z pracą w Wielkiej Brytanii.
Bonusem spotkania, które odbywało się w języku angielskim, była okazja do obcowania ze wspaniałą angielszczyzną. Pan Janusz Dargiewicz przedstawił polskie strony internetowe, które oferują pomoc w wyborze wymarzonych studiów w Wielkiej Brytanii. Po spotkaniu licealiści mieli okazję do zadania pytań oraz indywidualnych konsultacji z prowadzącymi.
Dziękujemy panu Januszowi Dragiewiczowi za profesjonalne przedstawienie możliwości studiowania w Wielkiej Brytanii i umożliwienie uczniom spotkania z przedstawicielem jednej z tamtejszych uczelni. Koordynatorkami spotkania były nauczycielki języka angielskiego – Magdalena Łojek i Joanna Boniecka.

Magdalena Łojek, Joanna Boniecka