- Medalowa redakcja Kontrastu
Medalowa redakcja Kontrastu
sobota, 08 czerwiec 2019
Ogromna radość i satysfakcja, ale brakuje czasu na świętowanie. Jutro musimy wydać gazetę i przygotować się jeszcze do wywiadów , bo za dwa dni wyjeżdżamy na warsztaty do Warszawy – tak sukces uczniów z Liceum w Kaliszu Pomorskim- komentowała Aleksandra Radecka, polonistka i opiekun koła dziennikarskiego. Ogłoszenie w poniedziałek 3 czerwca 2019r. wyników ogólnopolskiego konkursu „Potęga Prasy” organizowanego przez tygodnik „Angora” było dla redaktorów miesięcznika „Kontrast” oraz Aleksandry Radeckiej wspaniałą niespodzianką. Grand Prix jurorzy przyznali Magdalenie Wyrzykowskiej i Szymonowi Naumiakowi za wywiad z Szewachem Weissem, który zamieszczono w „Angorze”. Warto dodać, że był on wcześniej publikowany na łamach „Głosu Drawska”. Dodatkowo pierwsze miejsce za wywiad z Arturem Andrusem otrzymała Maria Wiewiórkowska, redaktor naczelny „Kontrastu”.
Na tym lista nagród się nie kończy. Bardzo cenne wyróżnienie powędrowało do redakcji. Uznano, że „Kontrast” jest drugą spośród najlepszych gazet szkolnych w Polsce.
- Pracowaliśmy na to wspólnie, udało nam się tylko dzięki temu, że w „Kontraście” są cudowni ludzie i niesamowity opiekun, nigdy w życiu nie byłam w tak zgranym zespole– oceniała Maria Wiewiórkowska.
Zdolni licealiści z Kalisza Pomorskiego mają szansę pojechać podczas wakacji na obóz dziennikarski do Rewala. Taką ofertę otrzymali od „Angorki”. Władze powiatowe i gminne doceniają ich pracę i chcą pomagać w dalszym rozwijaniu pasji . Młodzi twierdzą, że praca w „Kontraście” to wspaniała przygoda i niepowtarzalne spotkania z wyjątkowymi ludźmi. Nie spoczywają na laurach. Już planują warsztaty w stolicy pt. „Warszawska Praga jako inspiracja dla artystów i miejsce wyjątkowe nie tylko dla warszawiaków.”
Wyjazd organizowany jest w ramach projektu„Biblioteka – tu można więcej” z Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskimi projektu „Kalisz Pomorski w Polsce i Europie – dawniej i dziś” Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem”, działającego przy ZSP w Kaliszu Pomorskim, dofinansowanego przez gminę Kalisz Pomorski.Efektem warsztatów będą wywiady i recenzje, które zostaną opublikowane w lokalnych mediach. – Spotkania ze wspaniałymi dziennikarzami, aktorami w Warszawie są nagrodą samą w sobie. Dzięki temu powstają dobre teksty. Cieszę się z sukcesów, bo to znak, że jesteśmy na dobrej drodze- komentowała Magdalena Wyrzykowska, która do Rewala pojedzie już drugi raz. Aleksandra Radecka podkreślała, że nagrodzone prace to także zasługa redaktora Roberta Mazurka – „Przyjaciela Szkoły”, który umożliwił uczniom spotkania z autorytetami i mistrzami w swoich dziedzinach.

Maciej Rydzewski