- Warsztaty sceniczne
Warsztaty sceniczne
sobota, 08 czerwiec 2019
W dniu 28.05.2019r. w Sali Rycerskiej Pałacu w Kaliszu Pomorskim odbyły się warsztaty teatralne dla klas licealnych ZSP w Kaliszu Pomorskim. Podczas zajęć młodzież miała okazję popracować scenicznie nad problemami związanymi z autoprezentacją, świadomością swoich mocnych i słabszych stron, opanowywaniem tremy towarzyszącej różnym sytuacjom. Ćwiczenia prowadzone były w oparciu o techniki pracy aktorskiej, elementy dramy, improwizacji, dykcji i artykulacji, oddechu przeponowego oraz nośnej emisji głosu.
Warsztaty prowadziła Iwona Faj, aktorka i śpiewaczka. Współpracowała z Zespołem Muzyki Dawnej „Cappella Gedanensis” i Operą Bałtycką w Gdańsku, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa Iskierka w Szczecinie oraz Polskim Związkiem Głuchych w Stargardzie Szczecińskim. W Operze i Operetce, a później w Operze na Zamku w Szczecinie pracowała w charakterze solistki, aktorki i asystenta reżysera. Dwukrotnie nominowana do nagrody publiczności „Bursztynowy Pierścień”. Od wielu lat współpracuje z Teatrem Polskim w Szczecinie, teatralnie edukuje młodzież w Pałacu Młodzieży PCE w Szczecinie i prowadzi swój własny teatr.

Iwona Faj