- Udany występ na turnieju piłki ręcznej w Lubaszu
Udany występ na turnieju piłki ręcznej w Lubaszu
wtorek, 04 czerwiec 2019
Dnia 30 maja 2019 r. w Lubaszu odbyły się III Lubaskie Spotkania z Piłką Ręczną. W turnieju z udziałem sześciu drużyn wzięła udział drużyna chłopców z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, trenowana przez Renatę Effenberg-Nawrot. Została zaproszona jako wyróżniający się zespół z powiatu drawskiego.
Kaliscy zawodnicy dobrze wykorzystali szansę uczestnictwa w rozgrywkach na wysokim poziomie, wygrywając z gospodarzami z Lubasza 12:9. Profesjonalna drużyna „Nielby” Wągrowiec okazała się lepsza i pokonała w finale ZSP Kalisz Pomorski 27:17. Bezcenne okazały się zdobyte doświadczenia i możliwość rozegrania meczów z bardzo dobrymi zespołami.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Nikodem Dziermańskiz ZSP w Kaliszu Pomorskim, a drużyna zajęła drugie miejsce w turnieju. Srebrni medaliści z Lubasza to: Szymon Andrzejczak, Szymon Hańczak, Oskar Gociarz, Mateusz Martenka, Nikodem Dziermański, Remigiusz Strauchman, Filip Kramm i Mateusz Czepkowski.
Gratulujemy i życzymy kaliskim szczypiornistom kolejnych sukcesów. Tym razem na rozpoczynających się niebawem Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Ręcznej Plażowej w Szczecinie.

Renata Effenberg-Nawrot