- Noc Kupały nad Drawą - próby przed widowiskiem
Noc Kupały nad Drawą - próby przed widowiskiem
poniedziałek, 03 czerwiec 2019
Trwają intensywne próby przed wielkim widowiskiem plenerowym, które na motywach „Starej baśni” J. Kraszewskiego odtworzy nad Drawą pradawne zwyczaje i obrzędy związane z Nocą Kupały. Ta najkrótsza w roku noc rozpocznie się tradycyjnie puszczaniem wianków na wodę.
Będą to jednakże nie tylko teatralne pokazy obrzędów prasłowiańskich, ponieważ uzupełnią je związane tematycznie z widowiskiem występy grup tanecznych z Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim. Dzięki temu historia splecie się z teraźniejszością, co doda temu artystycznemu wydarzeniu niezmiernie interesujących efektów. Na tyle, iż nikt kto wtedy przybędzie nad Drawę nie powinien doznać zawodu.
Zapowiadane widowisko plenerowe stanowi autorski spektakl Joanny Mączkowskiej (reżysera teatralnego z dyplomem wrocławskiej filii PWST w Krakowie), która przeprowadza dla młodych aktorów warsztaty teatralne. Ich uczestnicy doskonalą grę sceniczną, ćwiczą wyrażanie emocji oraz kształcą umiejętność interpretacji tekstu. Wszystko po to, by jak najlepiej odegrać swoje role podczas występów w tę najkrótszą i niezapomnianą noc.
Mieszkańcy obejrzą widowisko w sobotnią noc, 22 czerwca br. w parku im. F. Chopina w Drawsku Pomorskim podczas Letniego Festiwalu Teatrów Ulicznych.

Widowisko powstaje w ramach realizacji zadania “BIBLIOTEKA – TU MOŻNA WIĘCEJ!” w ramach PROGRAMU Partnerstwo dla książki ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Natodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury