- Z doświadczeniami fizycznymi u najmłodszych
Z doświadczeniami fizycznymi u najmłodszych
poniedziałek, 03 czerwca 2019
Dnia 30.05.2019 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim rozszerzających fizykę, pod opieką nauczycielki fizyki – Marty Kaczmarek, przeprowadziła doświadczalne zajęcia w przedszkolu Wesołe Nutki w Dębsku.
Licealiści przeprowadzili ciekawe i angażujące doświadczenia pokazowe. Dzieci zobaczyły i wykonały m.in. świecące ogórki, latającą herbatę, płynącą lawę z wulkanu, lampę lawę, tęczowe efekty w cieczach, niepękające bańki, niepękające balony, a nawet płonące dłonie. Każde mogło dotknąć, wymieszać, napompować, co dostarczyło ogromnej frajdy zarówno przedszkolakom jak i młodzieży.
Dziecięca ciekawość świata i ogromne emocje jakie towarzyszyły każdemu doświadczeniu były wspaniałym podziękowaniem dla prowadzących. Na koniec dzieci zaśpiewały i zatańczyły, dziękując starszym kolegom. Za współpracę, entuzjazm i zaangażowanie otrzymały w pełni zasłużone upominki i słodkości.

Marta Kaczmarek