- Dzień Otwarty Starostwa w Drawsku Pomorskim
Dzień Otwarty Starostwa w Drawsku Pomorskim
wtorek, 28 maj 2019
W czwartek 23 maja 2019r. grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką kierownika internatu Jadwigi Czernigi wzięła udział w Dniu Otwartym Starostwa i Dniu Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Drawsku Pomorskim.
Uczniowie z Kalisza Pomorskiego wystawili stoisko promocyjne szkoły, które odwiedzali uczestnicy Dnia Otwartego. Z młodzieżą spotkali się także samorządowcy: Starosta Drawski Stanisław Cybula, Wicestarosta Drawski Mariusz Nagórski, Burmistrz Kalisza Pomorskiego Janusz Garbacz, Przewodniczący Rady Miasta Paweł Kulbacki i radny powiatowy Zbigniew Chołuj.
Dzień Otwarty Starostwa był dla uczniów okazją do bliższego poznania działalności Starostwa Powiatowego w Drawsku Pomorskim oraz współpracujących instytucji, a także do udziału w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Był też lekcją tolerancji wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną. Stanowił również bardzo dobrą okazję do promocji szkoły.
Dziękujemy władzom powiatu drawskiego za zaproszenie. Na pewno przyjedziemy za rok!

(ZSP)