- Zawody strzeleckie w rocznicę bitwy pod Monte Cassino
Zawody strzeleckie w rocznicę bitwy pod Monte Cassino
poniedziałek, 20 maj 2019
W czwartek 16 maja 2019r. uczniowie k las wojskowych ZSP w Kaliszu Pomorskim mieli okazję do sprawdzenia umiejętności strzeleckich na poligonie drawskim. Pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Sebastiana Statecznego wzięli udział w zawodach strzeleckich na strzelnicy Jaworze zorganizowanych przez KS Elita WKS Drawsko Pomorskie w z okazji rocznicy bitwy pod Monte Cassino.
W zmaganiach na strzelnicy brali udział żołnierze z okolicznych jednostek wojskowych oraz żołnierze amerykańscy. Kierownikiem zawodów był st. chor. sztab. Marcin Czerwiński z CSWL Drawsko. Poza rywalizacją na strzelnicy uczniowie mieli również możliwość porozmawiania z żołnierzami ze Stanów Zjednoczonych. Była to doskonała okazja do integracji oraz wymiany doświadczeń.
Zawody zostały perfekcyjnie i profesjonalnie przygotowane i przeprowadzone. Mimo padającego deszczu utrudniającego strzelanie dały uczestnikom dużo satysfakcji. Pozwoliły kaliskim licealistom na doskonalenie strzelania z kbk AKMS w trudnych warunkach atmosferycznych. Po zakończeniu rywalizacji strzeleckiej wszyscy udali się na posiłek - tradycyjną wojskową grochówkę.
Dziękujemy organizatorom zawodów za zaproszenie i zapowiadamy przyjazd w przyszłym roku.

Sebastian Stateczny