- Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim
Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim
poniedziałek, 20 maj 2019
13 maja w Szkole Podstawowej w Kaliszu Pomorskim odbył się Konkurs Pięknego Czytania w Języku Angielskim, który został zorganizowany w ramach współpracy z Zespołem Szkół Ponadginmnazjlanych w Kaliszu Pomorskim. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z klas 5-8 oraz 3 gimnazjum. Zadaniem uczestników było przeczytanie na głos wcześniej przygotowanego fragmentu literatury amerykańskiej. Prezentacje były oceniane przez pana Macieja Tuźnika i panią Magdalenę Łojek, nauczycielkę ZSP w Kaliszu Pom. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Gliński (kl.5a), drugie miejsce otrzymała Sandra Drzewiecka (kl.7a), trzecie miejsce uzyskała Aurelia Mączkowska (kl.5d). Komisja przyznała także wyróżnienie dla Aleksandry Kałużnej (kl.7a), Oliwii Wołowiec (kl.7a) oraz Pawła Lasoty (3b gimnazjum). Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za pomoc przy organizacji konkursu pani wicedyrektor Dorocie Ławniczak, pani Małgorzacie Pietrzak, Małgorzacie Maziarz, Katarzynie Car oraz pracownikom obsługi − pani Urszuli Wesołek i Dorocie Wilgockiej.

Maciej Tuźnik