- UDANY DEBIUT W FINALE TURNIEJU KLAS POLICYJNYCH
UDANY DEBIUT W FINALE TURNIEJU KLAS POLICYJNYCH
środa, 01 maja 2019
W dniach od 14 do 16 kwietnia 2019r. drużyna z klasy 3d o profilu policyjnym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie Wiktoria Bagrowska, Kacper Derewońko, Dominik Groblica i Kacper Liszewski, pod opieką nauczyciela przysposobienia policyjnego Krzysztofa Wójciaka brała udział w finale XI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych „Klasa policyjna roku 2019”, który odbył się w Szkole Policji w Pile. Kaliski zespół uplasował się w pierwszej dziesiątce zawodów.
Uczestnicy zmagań w niedzielne popołudnie zostali zakwaterowani na terenie Szkoły Policji w Pile, gdzie już od poniedziałkowego poranka brali udział w kolejnych konkurencjach. Czteroosobowe drużyny rywalizowały w strzelaniu, policyjnym torze przeszkód, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz w teście z wiedzy.
Wszystkie konkurencje były bardzo emocjonujące i wyrównane, a poziom uczestników naprawdę wysoki. W kaliskiej drużynie emocje wzrosły, kiedy okazało się, że Dominik Groblica był bezkonkurencyjny na strzelnicy. Później kaliscy licealiści nadal radzili sobie dobrze. Ostatecznie z ilością 392 punktów zajęli ex aequo 10 miejsce. Zwycięska drużyna z Suwałk zdobyła 426 pkt.
W finale w Pile rywalizowały 23 drużyny z całej Polski, a biorąc pod uwagę wcześniejsze eliminację okazało się, że reprezentanci ZSP w Kaliszu Pomorskim uplasowali się w pierwszej dziesiątce na blisko 70 drużyn uczestniczących w tegorocznej rywalizacji, co należy uznać za bardzo dobry wynik. Warto dodać, że kaliscy licealiści po raz pierwszy zakwalifikowali się do finału Turnieju, był to więc ich udany debiut na tym poziomie zawodów.
Zawody w Szkole Policji w Pile to dla młodzieży nie tylko okazja do rywalizacji, sprawdzenia swoich umiejętności, zawarcia nowych znajomości i zdobycia cennego doświadczenia. To także możliwość pobytu w szkole policji, poznania kadry, wyposażenia pracowni i obiektów szkoleniowych, specyfiki nauki na szkole. Uczniowie mieli też możliwość porozmawiania z policjantami, odbywającymi szkolenie podstawowe, co może im się przydać w przyszłości.
Dziękujemy organizatorom i kadrze Szkoły Policji w Pile za profesjonalnie przygotowane zawody, oraz za miłe przyjęcie i życzliwość podczas całego pobytu na Turnieju. Mamy nadzieję, że zdobyte w tegorocznym finale doświadczenie zaprocentuje sukcesami w turniejowych zmaganiach w przyszłym roku.

Krzysztof Wójciak