- Informatycy z kaliskiego technikum zdobywają kolejne uprawnienia
Informatycy z kaliskiego technikum zdobywają kolejne uprawnienia
sobota, 13 kwiecień 2019
Uczniowie klasy drugiej technikum informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w ramach Kontraktu Samorządowego „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego” zdobywają kolejne umiejętności.
Grupa ośmiu uczniów odbywa bezpłatny kurs prawa jazdy kat. B. Uczniowie szkolą się z części teoretycznej i praktycznej. Zajęcia odbywają się w formie e-learningowej oraz wykładów. Po egzaminie wewnętrznym kursanci wyjechali na plac manewrowy by szkolić się z obsługi pojazdu oraz doskonalić jazdę w terenie. Po ukończonym kursie czeka ich egzamin. Już niedługo kolejna grupa sześciu uczniów z klasy drugiej technikum informatycznego rozpocznie swoją przygodę za kółkiem. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia by pomyślnie zdali egzaminy i byli doskonałymi kierowcami. Szerokiej drogi!

Katarzyna Witek