- KALISKIE TALENTY NA POWIATOWEJ GALI
KALISKIE TALENTY NA POWIATOWEJ GALI
środa, 10 kwiecień 2019
W dniu 9 kwietnia 2019r. grupa utalentowanych uczennic i uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego wzięła udział w Powiatowej Gali Talentów w Drawsku Pomorskim – wydarzeniu artystycznym organizowanym przez Starostwo Powiatowe i ZSP w Drawsku Pomorskim, promującym uzdolnioną młodzież nie tylko z powiatu drawskiego, ale też z sąsiednich powiatów. Mimo silnej konkurencji aż troje reprezentantów kaliskiego liceum i technikum zdobyło wyróżnienia i nagrody.
Utalentowaną młodzież z Kalisza Pomorskiego zgłosiła do konkursu nauczycielka języka polskiego i opiekunka grupy teatralnej Klepsydra Joanna Mączkowska. Do finału – Powiatowej Gali Talentów zostali zakwalifikowani najzdolniejsi młodzi ludzie. ZSP w Kaliszu Pomorskim reprezentowali – Natalia Przybylska w kategorii fotografia, Amelia Cisomak w kategorii prace plastyczne, Wiktoria Spieler w kategorii wokaliści i duety, Zofia Burzyńska, która recytowała wiersz oraz Maciej Kisała i Adam Bulkiewicz, autorzy filmów.
Ostatecznie wśród wyróżnionych przez jury młodych ludzi znaleźli się Amelia Cisomak za pracę plastyczną przedstawiającą portret Brigitte Bardot, Maciej Kisała za film poświęcony Żołnierzowi Wyklętemu, pt. „Strzemię” oraz Zofia Burzyńska za wiersz własnego autorstwa. Amelia i Maciek otrzymali nagrody od sponsorów gali, a Zosia nagrodę specjalną od burmistrza Czaplinka. Nagrody wręczał Starosta Drawski Stanisław Cybula, burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz i przedstawiciel sponsorów.
Gratulujemy kaliskim finalistom i laureatom tegorocznej Powiatowej Gali Talentów oraz organizatorom tej bardzo udanej imprezy. Do zobaczenia w przyszłym roku.

(ZSP)