- UCZELNIA Z WARSZAWY W KALISKIM LICEUM I TECHNIKUM
UCZELNIA Z WARSZAWY W KALISKIM LICEUM I TECHNIKUM
środa, 10 kwiecień 2019
W dniu 4 kwietnia 2019r. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się spotkanie z mjr dr Leszkiem Kołtunem z Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki z Warszawy.
W spotkani brały udział klasy policyjno - penitencjarne i wojskowe z kaliskiego liceum. Uczniowie z uwagą i zaciekawieniem słuchali informacji na temat wyjątkowej oferty edukacyjnej jedynej w Polsce wyższej uczelni, kształcącej w zakresie kryminologii i penitencjaryzmu. Szczególnie dla uczniów z klas policyjno – penitencjarnych wybór uczelni z Warszawy może okazać się bardzo dobrym pomysłem kontynuowania edukacji i rozwijania zainteresowań w zakresie, który jest im znany z zajęć odbywających się m.in. Zakładzie Karnym w Wierzchowie.
Dziękujemy przedstawicielom i władzom Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki z Warszawy za odwiedzenie ZSP w Kaliszu Pomorskim i przedstawienie w profesjonalny sposób możliwości jakie dają studia na uczelni. Mamy nadzieję na kontynuację współpracy związanej ze szkoleniem klas policyjno – penitencjarnych.

Paweł Łuczko