- Najlepsi w regionie z języka angielskiego i fizyki
Najlepsi w regionie z języka angielskiego i fizyki
poniedziałek, 08 kwiecień 2019
We wtorek, 2 kwietnia 2019r., w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyły się równolegle dwa konkursy: I Regionalny Konkurs Fizyczny i V Regionalny Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów pod Patronatem Starosty Drawskiego.
Do części pisemnej testu konkursowego przystąpiło 58 uczestników z 13 szkół (Choszczno – dwie szkoły, Drawno, Drawsko Pomorskie – dwie szkoły, Ińsko, Kalisz Pomorski, Krzęcin, Pełczyce, Recz, Wałcz, Wierzchowo, Złocieniec). Z fizyki już po teście wyłoniono zwycięzców i nie było potrzeby przeprowadzania dogrywki. Pięć osób z najwyższym wynikiem z języka angielskiego zakwalifikowało się do części ustnej, która była rozstrzygająca.
Oto laureaci tegorocznych konkursów: FIZYKA: I miejsce: Wiktor Rulewicz - uczeń Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim, II miejsce: Oskar Pluta - uczeń Gimnazjum w Kaliszu Pomorskim, III miejsce: Kinga Furman- uczennica Szkoły podstawowej w Kaliszu Pomorskim.
JĘZYK ANGIELSKI: I miejsce: Jakub Bołtacz - uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim, II miejsce: Agata Sieńko - uczennica Publicznego Gimnazjum w Choszcznie, III i IV miejsca: Eryk Papis i Aleksander Chęś- uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim, V miejsce: Kacper Farbisz- uczeń Szkoły Podstawowej w Pełczycach.
Laureaci konkursu fizycznego za zdobyte miejsca otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zwycięzca konkursu z języka angielskiego pojedzie na warsztaty językowe do Londynu razem z uczniami klasy dwujęzycznej kaliskiego liceum. Wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział w losowaniu bonu podarunkowego do sklepu Empik.
Gratulacje złożyli i oraz nagrody i dyplomy wręczali laureatom konkursu – Burmistrz Kalisza Pomorskiego Janusz Garbacz, Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Drawsku Pomorskim Izabela Krężołek, przewodniczący Rady Gminy Kalisz Pomorski Paweł Kulbacki oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Maciej Rydzewski.
Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych: Zbigniewa Jarząbką we współpracy z Magdaleną Jarząbek i Beatą Wrzosek-Majewską oraz nauczycielkę fizyki Martę Kaczmarek we współpracy z zastępcą dyrektora Katarzyną Witek i fizykiem – Piotrem Sieradzonem. Przygotowaniem pomieszczeń, oprowadzaniem gości i prowadzeniem części oficjalnej zajęli się uczniowie z klas dwujęzycznych.
Konkurs z języka angielskiego został objęty oficjalnym patronatem Starosty Drawskiego Stanisława Cybuli. Oba konkursy zostały przeprowadzone w ramach projektu edukacyjnego „Kalisz Pomorski od przeszłości do teraźniejszości”, realizowanego przez działające przy szkole „Stowarzyszenie Jesteśmy Razem”, dofinansowanego przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego. Uzyskały również dofinansowanie Zarządu Powiatu Drawskiego w ramach przedsięwzięć i zadań pozaszkolnych na rok 2019. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów, a szczególnie zwycięzcom. Zapraszamy do zmagań z językiem angielskim i fizyką w przyszłym roku

Zbigniew Jarząbek