- Kaliskie licealistki mistrzyniami w Powiatowej Olimpiadzie Zdrowia
Kaliskie licealistki mistrzyniami w Powiatowej Olimpiadzie Zdrowia
poniedziałek, 08 kwiecień 2019
Słoneczny piątek, piątego kwietnia 2019r. był szczęśliwym dniem dla kaliskich licealistek uczestniczących w XII edycji Powiatowej Olimpiady Zdrowia w Drawsku Pomorskim. Organizatorem Olimpiady jest Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i ZSP w Drawsku Pomorskim. Konkursowe zmagania zakończyły się zwycięstwem reprezentantek ZSP w Kaliszu Pomorskim.
Mistrzyniami Powiatu Drawskiego zostały: Michalina Bieńczak, Karolina Budnicka, Natalia Kopczyk z klasy 2b oraz Aleksandra Kowalczyk z klasy 2d. Dziewczyny pokonały rywali z czterech pozostałych szkół powiatu drawskiego: ZSP w Drawsku Pomorskim, ZSP w Czaplinku, ZSP w Złocieńcu oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku.
W części teoretycznej uczestnicy zmagali się z testem składającym się z 30 pytań dotyczących szeroko pojętej wiedzy o zdrowiu. Część praktyczna, przygotowana przez strażaków z drawskiej Komendy PSP, polegała na udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym zgodnie z wylosowanym przez drużynę scenariuszem. Drużynie z Kalisza Pomorskiego przypadła interwencja w sytuacji kiedy poszkodowana jest przytomna, wydolna oddechowo, pod wpływem środków odurzających, z ranami ciętymi na nadgarstkach i otarciami na głowie. Dziewczęta wykazały się wiedzą, umiejętnościami i opanowaniem, zdobywając w konkurencji maksymalną liczbę punktów.
Kaliskie mistrzynie odebrały nagrody z rąk Starosty Powiatu Drawskiego Stanisława Cybuli, który objął patronat nad Olimpiadą Zdrowia oraz Naczelnika Wydziału Edukacji Izabeli Krężołek i Dyrektora ZSP w Drawsku Pomorskim Iwony Kucharskiej.
Wsparcie merytoryczne w przygotowaniu do konkursu uczennicom zapewniła nauczycielka biologii Emilia Grabowska-Grządziel, organizacyjne kierownik internatu Jadwiga Czerniga, a transport ks. Wojciech Marcinkiewicz. Michalina Bieńczak, Natalia Kopczyk