- ODKRYWAMY BIZNESOWE TALENTY
ODKRYWAMY BIZNESOWE TALENTY
poniedziałek, 08 kwietnia 2019
W dniu 5 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się panem Bartoszem Kajatem, pasjonatem upowszechniania wiedzy z przedsiębiorczości i biznesu wśród młodzieży. Jest także wydawcą i autorem książki „Petarda biznesu”, która oparta jest na jego wieloletnim doświadczeniu prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Zajęcia, przeprowadzone w klasie 1a i 1 ti bazowały na grze „CashFlow”, której celem jest odkrywanie przez uczniów praw rządzących finansami i biznesem oraz rozwijanie takich umiejętności jak kalkulacja kosztów, podejmowanie decyzji gospodarczych, inwestowanie środków finansowych. W ten sposób młodzież może sprawdzić się w biznesowej symulacji i poznać swoje możliwości i zdolności w tym zakresie.
Po zajęciach pan Bartosz Kajat spotkał się z dyrektorem szkoły Maciejem Rydzewskim oraz nauczycielem podstaw przedsiębiorczości Wojciechem Sztobryniem. Uzgodniono zasady dalszej współpracy w oparciu o zajęcia z grą „CashFlow” dla młodzieży z internatu ZSP w Kaliszu Pomorskim.
Dziękujemy panu Bartoszowi Kajatowi za interesujące i profesjonalnie przygotowane spotkanie, za podzielenie się swoim biznesowym doświadczeniem i świetną zabawę podczas kreatywnej gry oraz rozbudzenie u młodzieży ducha przedsiębiorczości.
Kamila Kulik