- Najlepsi w regionie z matematyki i języka niemieckiego
Najlepsi w regionie z matematyki i języka niemieckiego
piątek, 05 kwiecień 2019
W dniu 3 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się już po raz III Regionalny Konkurs z Matematyki i Języka Niemieckiego dla uczniów trzecich klas gimnazjów oraz ósmych klas szkół podstawowych. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 25 uczniów ze szkół z Drawna, Choszczna, Tuczna, Ostrowic, Nowego Worowa, Pełczyc, Recza, Wierzchowa oraz Kalisza Pomorskiego.
Uczestnicy konkursu mieli 90 minut na rozwiązanie zadań. Po etapie pisemnym 5 najlepszych uczniów przystąpiło dodatkowo do etapu ustnego z języka niemieckiego. Laureatami w konkursie z języka niemieckiego zostali: I miejsce - Maja Trzaskowska z Drawna, II miejsce - Mikołaj Polarczyk z Drawna, III miejsce - Anna Błażewicz z Tuczna. Zostały również wyróżnione dwie uczennice: Martyna Maras z Kalisza Pomorskiego oraz Iga Niewniczana z Choszczna. W konkursie matematycznym pierwsze miejsce zdobył Cyprian Guzek z Recza, miejsce drugie – Aleksander Trzciński z Ostrowic oraz miejsce trzecie – Maciej Kowalczyk z Drawna.
Ponadto dyplomami uznania nagrodzeni zostali również nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu, a opiekunowie zwycięzców otrzymali dodatkowe wyróżnienia w postaci nagród niespodzianek.
Nagrody i dyplomy wręczali laureatom konkursu – Burmistrz Kalisz Pomorskiego Janusz Garbacz, Inspektor w Wydziale Edukacji Powiatu Drawskiego Aneta Kuszmar oraz Maciej Rydzewski - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Dyrektor ZSP w Kaliszu Pomorskim Pan Maciej Rydzewski podziękował Staroście Drawskiemu Stanisławowi Cybuli oraz Burmistrzowi Kalisza Pomorskiego Januszowi Garbaczowi za wsparcie konkursu i ufundowanie cennych nagród. Wyraził również szczególne uznanie dla ogromu pracy włożonego w przygotowanie konkursu przez nauczycieli matematyki i języka niemieckiego z kaliskiego liceum i technikum – Zytę Bogacz, Danutę Stempień, Katarzynę Witek, Mirosławę Kacperską i Kamilę Kulik.
Konkurs został przeprowadzony w ramach projektu edukacyjnego „Kalisz Pomorski od przeszłości do teraźniejszości”, realizowanego przez działające przy szkole „Stowarzyszenie Jesteśmy Razem”, dofinansowanego przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego. Uzyskał również dofinansowanie Zarządu Powiatu Drawskiego w ramach przedsięwzięć i zadań pozaszkolnych na rok 2019. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów, a szczególnie zwycięzcom. Zapraszamy do zmagań z matematyką i językiem niemieckim w przyszłym roku!

Kamila Kulik