- Warsztaty profilaktyczne dla uczniów
Warsztaty profilaktyczne dla uczniów
środa, 27 marzec 2019
Dnia 20 marca 2019r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych uczestniczyli w aktywnych zajęciach o charakterze profilaktycznym: „Uzależnienia od internatu i portali społecznościowych, Stop Agresji”.
W dzisiejszych czasach przy komputerze spędzamy mnóstwo czasu. Zaawansowane technologie komputerowe sprawiają, że przenosimy je na różne płaszczyzny życia. Problem uzależnień od komputera staje się właściwie choroba cywilizacyjną, na którą najbardziej podatne są dzieci i młodzież. Długotrwałe siedzenie w bezruchu prowadzi do zaburzeń psychofizycznych i problemów z przystosowaniem się do realnej rzeczywistości. Dwugodzinne zajęcia, przeprowadzone przez trenerkę Centrum Profilaktyki z Krakowa Joannę Dunajewską były doskonałą formą zwrócenia uwagi uczestnikom na zagrożenia związane z Internetem (hejting, ochrona danych osobowych, bezkrytyczny odbiór informacji). Prowadząca uczuliła również uczniów, iż wirtualne znajomości dają tylko złudne poczucie akceptacji i przynależności do grupy. Ponadto w trakcie spotkania podjęta została rozmowa na temat tego, w jaki sposób korzystać z Internetu, by sprzyjał on rozwojowi potencjału ucznia.
Za sfinansowanie warsztatów serdecznie dziękujemy panu Sewerynowi Szymczakowi z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu Pomorskim.

Marysia M.