- Zajęcia praktyczne w Zakładzie Karnym w Wierzchowie
Zajęcia praktyczne w Zakładzie Karnym w Wierzchowie
piątek, 22 marzec 2019
W dniu 20 marca 2019r. uczniowie z klasy pierwszej i drugiej o profilu policyjno-penitencjarnym pod opieką nauczyciela przysposobienia policyjnego Krzysztofa Wójciaka uczestniczyli w cyklicznych zajęciach w Zakładzie Karnym w Wierzchowie, w ramach współpracy ze szkołą.
Tym razem uczniowie młodzież szkoliła się z samoobrony oraz technik interwencji. Instruktorami byli funkcjonariusze z GISW – elitarnej Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej. Uczniowie mieli możliwość ćwiczenia m.in. technik zakładania kajdanek, poznali kilka rodzajów dźwigni, a także uczyli się sposobów doprowadzania osób zatrzymanych.
Zajęcia były intensywne i bardzo ciekawe, a my byliśmy pod wrażeniem umiejętności naszych instruktorów, z niecierpliwością czekamy na kolejne! – powiedziała jedna z uczennic
. Dziękujemy Dyrektorowi Zakładu Karnego w Wierzchowie ppłk. Radosławowi Pewniakowi oraz por. Dorocie Zwolańskiej za zorganizowanie i profesjonalne przeprowadzenie zajęć dla młodzieży. Szczególne podziękowania kierujemy do instruktorów z GISW.

Krzysztof Wójciak