- Skuteczne techniki radzenia sobie ze stresem  warsztaty dla uczniów
Skuteczne techniki radzenia sobie ze stresem  warsztaty dla uczniów
piątek, 22 marzec 2019
Dnia 4 marca 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów. O konsekwencjach braku umiejętności opiekowania się sobą, rozmawiała z młodzieżą wykładowczyni Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum, profesor, dr hab. Anna Sławomira Gruszewska – psycholog, etyk, filozof, uczestniczka staży naukowych w kraju i za granicą, między innymi w Kijowie, Taszkiencie i Paryżu.
Pani profesor zajmuje się psychologią społeczną, psychologią twórczości, neuropsychologią i psycholingwistyką. Jest konsultantką ds. kryzysów w Instytucie Socjologii Ukraińskiej Akademii Nauk w Kijowie. Podczas zajęć uczniowie poznali dwie techniki pokonywania stresu. Pierwsza to jego analiza i hamowanie skutków. Druga to obserwacja mini życia.
Serdecznie dziękujemy Pani Profesor za owocne warsztaty, cenne uwagi i stworzenie możliwości poznania technik radzenia sobie ze stresem w różnych sytuacjach. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach współpracy szkoły ze Szczecińską Szkołą Wyższą Collegium Balticum. Koordynatorką warsztatów była pedagog szkolna Anna Józiak.

Anna Józiak