- Kaliscy licealiści na Dniach Otwartych ZUT w Szczecinie
Kaliscy licealiści na Dniach Otwartych ZUT w Szczecinie
wtorek, 19 marzec 2019
Dnia 15 marca 2019r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, pod opieką nauczycielek chemii: Anny Józiak i Sylwii Tomaszewskiej, wzięli udział w Dniach Otwartych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
Licealiści uczestniczyli w interesujących warsztatach pokazowych, wykładach oraz zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na Wydziale Nanotechnologii. Uczniowie zostali wprowadzeni w świat w rozmiarze nanometrycznym. Dzięki skaningowemu mikroskopowi elektronowemu zobaczyli w dużym powiększeniu owada, włosy czy skórkę pomarańczy, a dzięki transmisyjnemu mikroskopowi elektronowemu ujrzeli obiekty o jeszcze mniejszych rozmiarach, takich jak nanorurki i sfery węglowe czy grafen. Uczniowie dowiedzieli się też, w jakich dziedzinach przemysłu stosowane są materiały w rozmiarze nano. Interesująca dla uczniów była też tematyka kompozytów polimerowych, zaprezentowanych przez studentki ze Studenckiego Koła Naukowego ,,Skondensowani” oraz wykład na temat recyklingu.
Świetnie wyposażone laboratoria dydaktyczne, sale wykładowe, nowoczesny sprzęt oraz aparatura chemiczna potwierdziły, że Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, jest uczelnią, która spełnia oczekiwania studentów.
Dziękujemy kadrze naukowej, przedstawicielom ZUT ds. rekrutacji za umożliwienie wyjazdu młodzieży i stworzenie okazji do zapoznania się z ciekawą ofertą edukacyjną. Drzwi otwarte organizowane przez szkoły wyższe to doskonała okazja na poznanie uczelni od środka, spotkanie z wykładowcami i studentami, zdobycie opinii na temat warunków rekrutacji i studiowania.

Anna Józiak