- UDANY START W OLIMPIADZIE SOLIDARNOŚCI
UDANY START W OLIMPIADZIE SOLIDARNOŚCI
wtorek, 19 marzec 2019
W dniu 14 marca 2019r. dwóch uczniów z klasy 2a i 2b Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Mateusz Martenka i Wojciech Kędzierski, pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego i księdza Wojciecha Marcinkiewicza wzięło udział w etapie wojewódzkim VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, który odbył się w siedzibie ZCDN w Szczecinie.
Łącznie w tym etapie konkursu uczestniczyło 40 uczniów z 22 szkół ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego. Uczniowie kaliskiego Liceum uzyskali w bardzo silnej stawce dobre wyniki. Mateusz Martenka zajął piąte miejsce. Uzyskał w teście konkursowym 50 punktów. Dwóch punktów zabrakło mu do premiowanego awansem do finału Olimpiady trzeciego miejsca. Tuż za Mateuszem, na szóstym miejscu uplasował się Wojciech Kędzierski.
Konkurs organizowany jest przez Fundację Centrum Solidarności z Gdańska pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerami konkursu są: Instytut Pamięci Narodowej, NSZZ „Solidarność”, a także uczelnie wyższe: Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Wrocławski, które oferują laureatom finału indeksy na wybrane kierunki studiów.

Maciej Rydzewski