- Sprachdoktorzy z Kalisza Pomorskiego
Sprachdoktorzy z Kalisza Pomorskiego
czwartek, 14 marzec 2019
Dnia 13 marca 2019r. uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim już po raz trzeci w tym roku szkolnym wzięli udział w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego. Tym razem był to konkurs pt. „Sprachdoktor”, organizowany w ramach programu edukacyjnego „Łowimy Talenty”. W etapie szkolnym wzięło udział 25 uczennic i uczniów. Koordynatorkami konkursu w szkole są nauczycielki języka niemieckiego – Mirosława Kacperska i Kamila Kulik.
Konkurs jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień młodzieży z całej Polski, promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Dla nas – nauczycieli – to świetna forma motywująca uczniów do rozwijania samodzielności, rozbudzania zainteresowań oraz podejmowania intelektualnych wyzwań – powiedziała Mirosława Kacperska.
Trzymamy kciuki za osiągnięcia naszych uczniów! Jednocześnie gratulujemy im uporu, ambicji i starań – jesteśmy przekonane, że dzięki tym cechom jesteście w stanie odnosić liczne sukcesy!

Mirosława Kacperska, Kamila Kulik