- PIERWSZE I DRUGIE MIEJSCE W POWIECIE W PIŁCE RĘCZNEJ
PIERWSZE I DRUGIE MIEJSCE W POWIECIE W PIŁCE RĘCZNEJ
czwartek, 14 marzec 2019
Dnia 8 marca 2018 r. w Złocieńcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Drawskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. W zawodach z sukcesem wzięli udział reprezentantki i reprezentanci Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką trenerki, nauczycielki wychowania fizycznego Renaty Effenberg - Nawrot. Do turnieju przystąpiły drużyny ZSP Złocieniec, ZSP Drawsko Pomorskie i drużyna ZSP w Kaliszu Pomorskim.
Mecze rozgrywane były na wysokim poziomie. Dziewczęta walczyły o każda bramkę nie przegrywając żadnego meczu. Tym samym kaliskie licealistki obroniły wywalczony przed rokiem tytuł mistrzyń powiatu drawskiego. Zawodniczki będą reprezentować powiat drawski w zawodach regionalnych w ramach Wojewódzkiej Licealiady w Stargardzie. Chłopcy zdobyli wicemistrzostwo powiatu drawskiego.
Mistrzyniami powiatu zostały: Zofia Hurka, Agata Pomorska, Karolina Wielgórka, Aleksandra Dębińska, Natalia Przybylska, Amelia Piątkowska, Jagoda Cholewska, Julia Strugała. Wicemistrzostwo powiatu wywalczyli: Kacper Dudzik, Szymon Hańczak, Maciej Matyniak, Mateusz Martenka, Filip Kramm, Oskar Gonciarz, Szymon Andrzejczak, Nikodem Dziermański, Remigiusz Strauchman, Wojciech Flantowicz. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Nikodem Dziermański. Gratulujemy sukcesów reprezentantom ZSP w Kaliszu Pomorskim i ich trenerce. Życzymy kolejnych zwycięstw na sportowych arenach.

(ZSP)