- Przedszkolaki z Bajkolandii ratownikami
Przedszkolaki z Bajkolandii ratownikami
środa, 06 marzec 2019
Dnia 26 marca 2019r. w miejskim Przedszkolu „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim zawitali ratownicy z grupy Medical Team ZSP Kalisz Pomorski wraz z opiekunem Karolem Kaliną.
To już kolejne spotkanie z najmłodszymi dziećmi z Kalisza Pomorskiego, które mogły nauczyć się jak ratować ludzkie życie. Podczas szkolenia przedszkolaki zapoznały się z wyposażeniem apteczki pierwszej pomocy, po czym wraz członkami grupy medycznej odpowiednio przyporządkowały przygotowane wcześniej obrazki przez Joannę Stateczną, wychowawczynię kaliskiej placówki Dzieci nauczyły się, jak ułożyć prawidłowo w pozycji bocznej bezpiecznej osobę nieprzytomną oraz na manekinach wykonywały resuscytację krążeniowo-oddechową. Po maluchach, przyszedł czas na dzieci ze starszej grupy. Starszaki także wykonywały ćwiczenia na osobach nieprzytomnych oddychających, jak również tych, które straciły oddech. Po ćwiczeniach dzieci sprawdziły swoją wiedzę rozwiązując krzyżówkę, której głównym hasłem, było słowo POMOC.
Dziękujemy dyrektor Przedszkola „Bajkolandia”, Kazimierze Ignaszewskiej za zaproszenie oraz nauczycielce Joannie Statecznej za pomoc w przeprowadzeniu zajęć. Dziękuję również ratownikom z grupy Medical Team Karolinie Biskupskiej, Zuzannie Kostrzewskiej i Dariuszowi Ostrowskiemu za przeprowadzenie szkolenia dla najmłodszych.

Karol Kalina