- Medical Team ZSP Kalisz Pomorski wyróżniony Kaliskim Sokołem
Medical Team ZSP Kalisz Pomorski wyróżniony Kaliskim Sokołem
poniedziałek, 25 luty 2019
Dnia 21 lutego 2019r. w auli Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim odbyło się podsumowanie ósmej edycji honorowego tytułu „Kaliskich Sokołów”. W tym roku statuetkę oraz tytuł zdobyła obok CSWL Drawsko, działająca przy ZSP w Kaliszu Pomorskim grupa medyczna Medical Team ZSP Kalisz Pomorski pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego oraz instruktora ratownictwa medycznego Karola Kaliny.
Wyróżnienie dla grupy medycznej Medical Team, na ręce Karola Kaliny opiekuna grupy przekazali – Janusz Garbacz, Burmistrz Kalisza Pomorskiego, Zygmunt Dziewguć Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Robert Parafianowicz Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego Polskiej Spółki Gazownictwa w Koszalinie oraz Artur Przybylski Dyrektor Wydziału Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.

Grupa medyczna Medical Team otrzymała wyróżnienie za charytatywną działalność grupy na rzecz mieszkańców gminy oraz starania mające na celu upowszechnianie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród różnych grup społecznych, a także utworzenie na terenie Kalisza Pomorskiego Rowerowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po wręczeniu pamiątkowej statuetki, członkowie grupy podziękowali Burmistrzowi Kalisza Pomorskiego Januszowi Garbaczowi i dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Panu Maciejowi Rydzewskiemu za wsparcie i możliwość doskonalenia umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy wśród członków grupy Medical Team, a także za wsparcie w rozwoju Rowerowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przyczyniające się do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie Miasta i Gminy Kalisz Pomorski.
Grupę medyczną podczas gali reprezentowali uczniowie wraz z opiekunem, którzy w sposób szczególny przyczynili się do sukcesu Medical Team: Karol Kalina, Wiktoria Bagrowska, Malwina Nowakowska, Michał Panowicz, Aleksandra Kowalczyk, Natalia Kopczyk, Aleksandra Ramza.
Uroczystość wzbogaciły dedykowane wyróżnionym osobom i instytucjom występy lokalnych artystów.
Wszystkim laureatom i wyróżnionym osobom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w działaniach na rzecz Miasta i Gminy Kalisz Pomorski.

Karol Kalina