- Walentynki w kaliskim Liceum i Technikum
Walentynki w kaliskim Liceum i Technikum
niedziela, 24 luty 2019
Wzorem ubiegłego roku kaliscy licealiści z klasy 2b wraz z wychowawczynią Joanną Mączkowską zorganizowali w Święto Zakochanych widowiskową „Randkę w ciemno”. Najpierw jednak przebrane za amory uczennice z grupy teatralnej „Klepsydra” wręczały czerwone serduszka z miłosnymi sentencjami nie tylko koleżankom i kolegom, lecz także gronu pedagogicznemu.
Ponadto młodzież losowała na przerwie numerki prowadzące ręką opatrzności do swojej drugiej połówki… Pierwsze pary zostały nagrodzone Toffifee ufundowanym przez Samorząd Uczniowski. Działania te wypełniły 14 lutego naszą szkołę romantycznym i pełnym pozytywnej energii nastrojem. W miłą atmosferę wprowadził wszystkich także wystrój szkoły przygotowany przez klasę 3b. Na korytarzu znalazły się czerwone balony w kształcie serc, a ściany zostały wyklejone serduszkami. Działania te wypełniły 14 lutego szkołę romantycznym i pełnym pozytywnej energii nastrojem.
Ta pozytywna energia jeszcze wzmogła się podczas „Randki w ciemno” przebiegającej na oczach licznej widowni w sali gimnastycznej. Zabawa polegała na tym, że dwie dziewczyny miały wybrać dla siebie partnera na podstawie pytań zadawanych sześciu ukrytym za kotarą kandydatom. Zatem nie ich wygląd, a tylko udzielane odpowiedzi stanowiły jedyne wskazówki do podjęcia decyzji z kim pójdzie się na romantyczną kolację do restauracji Kingston. Miłym przerywnikiem tej emocjonującej gry interpersonalnej była piosenka w wykonaniu Wiktorii Spieler i Szymona Naumiaka.

(ZSP)