- Gala Talentów w ZSP w Kaliszu Pomorskim
Gala Talentów w ZSP w Kaliszu Pomorskim
środa, 16 styczeń 2019
W piątkowe popołudnie 11 stycznia 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyła się Szkolna Gala Talentów, w której uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście i rodzice. Wydarzenie to miało wyjątkowy i nowatorski przebieg. Jego myślą przewodnią było zaprezentowanie szerokiej widowni uczniowskich talentów, zainteresowań i pasji. Pomysłodawczynią zorganizowania Gali była pedagog Anna Józiak. Całość uroczystości koordynowała Joanna Mączkowska, polonistka, reżyser teatralny.
Spotkanie zostało podzielone na dwie części. W pierwszej pan dyrektor Maciej Rydzewski, po przywitaniu rodziców, przedstawił klasyfikację uczniów za I semestr roku szkolnego 2018/2019. Miłym akcentem spotkania było wyróżnienie uczniów, którzy osiągnęli średnie ocen 4,75 i wyżej. Jednocześnie pan dyrektor pogratulował wszystkim rodzicom, którzy aktywnie włączają się w pracę na rzecz szkoły, a uczniom życzył kolejnych wspaniałych sukcesów.
W drugiej części Gali prowadzące uroczystość Zuzanna Jedynowicz i Natalia Hope zaprezentowały możliwości rozwijania zainteresowań i pasji uczniów w szkole, przedstawiły formy pozalekcyjnych zajęć dodatkowych z których korzysta młodzież z kaliskiego Liceum (m. in. szkolna gazeta „Kontrast", grupa teatralna „Klepsydra”, Medical Team, koło fotograficzne „Pozytyw", zajęcia sportowe, rysunkowe, szkolny wolontariat). Następnie uczestnicy zaprezentowali swoje zainteresowania i osiągnięcia. Były pokazy tańca i osiągnięć sportowych oraz występy wokalne. Zorganizowana została także wystawa rysunków i fotografii. Można było również obejrzeć tematyczne filmy i zapoznać się z twórczością poetycką i prozatorską młodzieży. W każdej prezentacji widać było ogromne zaangażowanie uczniów w realizowane zadania.
Na wyróżnienie zasługują uczniowie - pasjonaci, ludzie wyjątkowi, którzy wystąpili w tegorocznej Gali: Aleksandra Grous, Zofia Burzyńska, Szymon Naumiak, Maciej Kisała, Adam Bulkiewicz, Maria Wiewiórkowska, Adriana Cybulska, Mateusz Kuzia, Marika Kropidłowska, Monika Nikorowicz, Amelia Ciosmak, Zofia Zawrot, Emilia Sikora, Zuzanna Szymańska, Filip Rynkiewicz, Wojciech Burzyński – rodzic.
Obchody Dnia Talentów okazały się bardzo dobrym pomysłem. Forma pokazu pozwoliła wszystkim zgromadzonym na zapoznanie się z ogromną różnorodnością uczniowskich zdolności. Liczny udział rodziców w wydarzeniu stanowi dowód na to, iż kaliska „Czerwona Szkoła” to miejsce pełne pasji, rozwijanych wspólnie przez nauczycieli oraz wyjątkowych młodych ludzi – licealistów i uczniów technikum informatycznego.
Serdecznie dziękujemy Malwinie i Karolinie Cybulskim za ogromne zaangażowanie i profesjonalne nagłośnienie tej uroczystości a także poprzednich ("Wywiadówka Plus", "Antynikotynowe wychowanie przez sztukę w kaliskim Liceum", "Jasełka").

(ZSP)