- Medical Team na finale WOŚP 2019 w Reczu
Medical Team na finale WOŚP 2019 w Reczu
środa, 16 styczeń 2019
Dnia 13 stycznia 2019r. na zaproszenie dyrektora Szkoły Podstawowej w Reczu Macieja Gryczewskiego w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięli udział członkowie Medical Team ZSP Kalisz Pomorski Karolina Biskupska i Dariusz Ostrowski. Impreza miała miejsce w hali widowiskowo-sportowej w Reczu.
W czasie trwania finału WOŚP 2019 w Reczu uczniowie z Medical Teamu uczyli mieszkańców miasta, dzieci i młodzież zasad udzielania pierwszej pomocy, prawidłowego wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osób dorosłych i dzieci. Punktem kulminacyjnym występu młodych ratowników była prezentacja scenki medycznej na poziomie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i zaufanie podczas kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już trzeci nasz udział w finałach WOŚP. Wcześniej mieliśmy przyjemność brać udział w finałach WOŚP w Kaliszu Pomorskim 2017, 2018 oraz w Drawnie w 2018 r.

Karol Kalina