- STUDIA ZA GRANICĄ  BLIŻEJ NIŻ MYŚLISZ!
STUDIA ZA GRANICĄ  BLIŻEJ NIŻ MYŚLISZ!
środa, 16 styczeń 2019
W piątek 11 stycznia 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim przebywali Janusz Dragiewicz, Certyfikowany Konsultant Edukacyjny British Council, twórca portalu studiawanglii.pl oraz absolwent klasy dwujęzycznej kaliskiego liceum Mateusz Gajda, obecnie student kierunku Business Management, na Buckinghamshire New University w Wielkiej Brytanii. Goście spotkali się z młodzieżą klas dwujęzycznych – pierwszej i trzeciej, przekazując cenne informacje i dzieląc się doświadczeniami związanymi z możliwościami i realiami studiów na uczelniach brytyjskich.
Mateusz Gajda podzielił się z uczniami doświadczeniami i wiedzą w zakresie rekrutacji na studia zagraniczne. Opowiadał o korzyściach, jakie płyną ze studiowania na prestiżowych uczelniach zagranicznych – dotyczących m. in. międzykulturowego środowiska, wysokiego poziomu nauczania, możliwości uzyskania wsparcia finansowego czy szans na otrzymanie wymarzonej pracy.
Pan Janusz Dargiewicz już od kilku lat współpracuje z ZSP w Kaliszu Pomorskim. Tym razem poprowadził dla uczniów warsztaty kariery: „Studia w Anglii – zawody przyszłości”. W gronie osób zainteresowanych kontynuowaniem nauki za granicą, w sympatycznej atmosferze młodzież pogłębiała wiedzę dotyczącą różnych aspektów studiowania na Wyspach Brytyjskich i nie tylko. Okazało się, że brytyjskie uczelnie oferują absolwentom szkół średnich, także z Polski, szeroki wachlarz oryginalnych i ciekawych kierunków studiów, których jest ponad 50 000. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.
Uczestnicy spotkania pozostali z głowami pełnymi pomysłów i inspiracji. Dziękujemy panu Januszowi Dragiewiczowi za bardzo ciekawe warsztaty i odkrycie przed uczniami nowych perspektyw edukacyjnych. Młodzież z niecierpliwością czeka na kolejny wspólny wyjazd do Wielkiej Brytanii, aby na miejscu zapoznać się z warunkami studiów, wykładowcami i studentami tamtejszych uczelni, w tym m.in. współpracującego ze szkołą University of Bedfordshire. Dziękujemy również Mateuszowi Gajdzie za podzielenie się z młodszymi koleżankami i kolegami doświadczeniami ze studiów w Wielkiej Brytanii. Uczelnie zagraniczne czekają z ofertą na absolwentów polskich liceów, szczególnie klas dwujęzycznych, bardzo dobrze znających język angielski. Organizatorką spotkania była nauczycielka języka angielskiego Magdalena Łojek.

Magdalena Łojek