- Otwarta lekcja pierwszej pomocy z kaliskimi gimnazjalistami
Otwarta lekcja pierwszej pomocy z kaliskimi gimnazjalistami
wtorek, 15 styczeń 2019
Dnia 11 stycznia 2019 r. na zaproszenie wychowawcy klasy gimnazjalnej 3c Viollety Zbytek odbyła się otwarta lekcja pierwszej pomocy, prowadzona przez Karola Kalinę, nauczyciela wychowania fizycznego z kaliskiego liceum, Instruktora Pierwszej Pomocy i Ratownika Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się jakie są różnice między Instruktorem Pierwszej Pomocy, a Ratownikiem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, a Ratownikiem Medycznym, jak zdobyć uprawnienia w poszczególnych specjalnościach. Mogli także zobaczyć jak wygląda profesjonalny sprzęt medyczny do ćwiczeń pierwszej pomocy. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, a uczniowie wykazywali się dużym zainteresowaniem tematyką związaną z pierwszą pomocą.
Dziękujemy za zaproszenie i liczymy, że nie było to ostatnie spotkanie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim w ramach otwartych lekcji.

Karol Kalina