- Oddaj krew, pomóż Gabrysi
Oddaj krew, pomóż Gabrysi
środa, 02 styczeń 2019
Dnia 27 grudnia 2018 r. przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim stanął ambulans poboru krwi w ramach akcji „Oddaj krew, pomóż Gabrysi” zorganizowanej przez Karola Kalinę, opiekuna grup medycznych Medical Team ZSP i Medical Group SP Kalisz Pomorski.
Akcja miała na celu pomoc dla Gabrysi Rękawek ciężko chorej dziewczynki, mieszkanki naszej gminy. Mimo niesprzyjającej pogody oraz przerwy w zajęciach szkolnych organizatorzy jak zawsze mogli liczyć na aktywny udział mieszkańców Kalisza Pomorskiego, którzy przyszli, by oddać najcenniejszy dar serca, jakim jest krew.
Była to kolejna inicjatywa oddawania krwi dla Gabrysi. Mamy nadzieję, że niedługo znów pojawi się ambulans krwiodawstwa przy budynku „Czerwonej Szkoły”, aby Gabrysię w walce z chorobą mogli wspomóc także uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim.

Karol Kalina