- Z ŻYCZENIAMI U KOMBATANTÓW
Z ŻYCZENIAMI U KOMBATANTÓW
środa, 02 styczeń 2019
Już od kilku lat w przedświątecznym okresie młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odwiedza kombatantów mieszkających na terenie gminy. Tak było również 21 grudnia 2018 r. Uczennice z klasy 2d – Kaja Iwanek, Natalia Kucharczyk i Paulina Sylmanowicz pod opieką kierownika internatu Jadwigi Czernigi odwiedziły pana Wiktorowa Wasiłkowskiego z Suchowa oraz pana Edwarda Jaskulskiego z Sienicy.
Uczennice wraz z opiekunką złożyły seniorom oraz ich bliskim serdeczne życzenia, wręczyły świąteczne stroiki oraz słodkie podarunki, które ufundowała Piekarnia Halina Bulwa i Alicja Czapek z Kalisza Pomorskiego. Odwiedziny u kombatantów już na stałe wpisały się w kalendarz pracy szkoły. Spotkania są ważne zarówno dla seniorów, którzy często ze łzami w oczach opowiadają młodzieży swoje historie i cieszą się z odwiedzin, jak i dla uczniów, ponieważ uczą młodych ludzi empatii i wrażliwości na drugiego człowieka, a także ukazują im świat, który do tej pory nie był im znany. Uczą optymizmu i wiary - pomimo codziennego trudu, kłopotów ze zdrowiem oraz zmagań z codziennością - kombatanci pozostają pełni pogody ducha i optymizmu. Opowieści z czasów wojny i pierwszych powojennych lat są doskonałą lekcją historii, ale także wzbudzają refleksję nad tym, że nie zawsze doceniamy czas i miejsce, w którym przyszło nam żyć.
Naszym wspaniałym seniorom złożyliśmy serdeczne życzenia zdrowia oraz dobrych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Już umówiliśmy się na wizytę w przyszłym roku, a kombatanci obiecali, że będą na nas czekać. Dziękujemy Burmistrzowi Kalisza Pomorskiego Januszowi Garbaczowi za pomoc w organizacji dojazdu do Suchowa i Siennicy.

Jadwiga Czerniga