- WIGILIA W KALISKIM INTERNACIE
WIGILIA W KALISKIM INTERNACIE
środa, 02 styczeń 2019
Zgodnie z coroczną tradycją wychowankowie internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, w środę 19 grudnia 2018 r. zasiedli do uroczystej kolacji wigilijnej. Przygotowania do wyjątkowego wieczoru rozpoczęły się już wcześniej. Uczniowie pod opieką wychowawców pięknie udekorowali nie tylko swoje pokoje, ale także szkolną stołówkę i hol gdzie w centralnym miejscu stanęła choinka, na której zawisły świąteczne ozdoby.
Kierownik internatu Jadwiga Czerniga powitała zgromadzonych wokół świątecznego drzewka gości na czele z dyrektorem szkoły Maciejem Rydzewskim oraz zastępcą dyrektora Katarzyną Witek. W magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili uczestników uczniowie specjalnie dobranymi utworami literackimi, a do wspólnego śpiewania kolęd akompaniował wychowawca internatu Konrad Chwastek. Ksiądz Wojciech Marcinkiewicz odczytał fragment pisma świętego i wprowadził wszystkich w duchowy wymiar Świąt. Następnie zgormadzeni podzielili się opłatkiem.
Podczas uroczystej kolacji na stołach pojawiły się tradycyjne wigilijne potrawy. Barszcz z uszkami, półmiski pysznych pierogów, paszteciki, śledzie, patery ciast, pierników i soczystych owoców. Wszystko w otoczeniu palących się świec i świątecznych świerkowych gałązek. Z dużym zaciekawieniem, ale również z zachwytem razem z uczniami i wychowawcami zasiadły do kolacji wolontariuszki z Indonezji i Chin, przebywające w szkole i mieszkające w internacie.
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wychowawców oraz pań kucharek za pyszne świąteczne potrawy. Wesołych Świąt.

(ZSP)