- A może zróbmy inne Mikołajki?
A może zróbmy inne Mikołajki?
sobota, 09 grudzień 2017
Uczniowie klasy 1d, policyjno-penitencjarnej z kaliskiego Liceum i Technikum wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko, przygotowując się do klasowych Mikołajków wpadli na pomysł, aby podarować chwilę radości dla dzieci potrzebujących odrobiny szczęścia. W krótkim czasie udało się zebrać potrzebne środki, znaleźć pomysł na zabawy i udać się na zakupy. W środę 6 grudnia 2017r., dzięki wsparciu firmy transportowej pana Leszka Struszki z Drawska Pomorskiego, uczniowie w strojach odpowiednich do dnia, wraz ze specjalnie zamówionym pomocnikiem Mikołaja, także z klasy policyjnej, wyjechali do Przedszkola w Drawsku Pomorskim, działającego przy Zespole Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Bobrowie.

Wspólne zabawy i taniec z dziećmi stał się okazją do podarowania maluchom garści radości i uśmiechów. Prezenty były tylko słodkim dodatkiem do wyjątkowej atmosfery miejsca i tego jedynego w roku dnia. Niezwykłe doświadczenie pod okiem wychowawcy klasy pana Pawła Łuczko, oraz opiekuna księdza Wojciecha Marcinkiewicza pozostanie w pamięci na długi czas. Dziękujemy za okazaną pomoc nauczycielkom Przedszkola i Dyrektorowi Krystianowi Ignacakowi. Podziękowania należą się także pedagog ZSP w Kaliszu Pomorskim, Annie Józiak, oraz Sewerynowi Szymczakowi z MGOK w Kaliszu Pomorskim, a także pani Małgorzacie Łuczko z Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” w Kaliszu Pomorskim.

Specjalne podziękowania i gratulacje należą się uczniom klasy 1d, którzy po raz pierwszy mieli okazję w takim gronie wystąpić publicznie. Wspaniale wywiązali się z zadania opieki nad dziećmi i zorganizowania im mikołajkowych zabaw.

 

Paweł Łuczko