Kaliscy informatycy poszerzyli wiedzę na PWSZ w Wałczu
czwartek, 07 listopad 2019
W dniu 16 października 2019r. klasa 1TI z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, w ramach wykładów i warsztatów zorganizowanych przez współpracującą ze szkołą Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Wałczu wraz w wychowawcą panem Szymonem Minkiewiczem wyjechała na zajęcia dotyczące programowania obrabiarek CNC, budowy sieci komputerowych z elementami technologii VoIP, instalacji i konfiguracji systemu Windows Serwer z elementami infrastruktury wirtualnej, metod zabezpieczenia danych przed wyłudzeniem oraz zabezpieczania danych w systemach rozproszonych.
Czytaj całość...
Starsi czytają młodszym
środa, 06 listopad 2019
Dnia 30 października 2019r. wolontariuszki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Zuzanna Ciesiółka i Julia Sadowska, w ramach akcji ,,Starsi czytają młodszym”, odwiedziły uczniów klasy 2c ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim. Dziewczęta czytały dzieciom bajki o magicznych słowach: proszę, dziękuję, przepraszam.
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały czytanych utworów i bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące treści książek. Koniec spotkania poświęcony był zabawie. Maluchy jak i wolontariuszki miały przy tym mnóstwo frajdy, a przeprowadzona akcja sprawiła im wiele radości. Wierzymy, że prowadzone działania zachęcą maluchów do czytania książek, a jednocześnie rozbudzą wrażliwość czytelniczą dzieci.
Dziękujemy Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim - pani Beacie Pierzgalskiej i wychowawczyni klasy 2c - pani Urszuli Jarzyńskiej za współpracę i życzliwość.

Wolontariuszki z ZSP w Kaliszu Pomorskim

Spektakl grupy teatralnej ,,Klepsydra" pt. ,,To idzie młodość"
poniedziałek, 04 listopad 2019

MŁODZIEŻ PAMIĘTA
środa, 30 październik 2019
Ciepły jesienny wieczór to dobry moment by wspomnieć i odwiedzić groby osób, które zapisały się w historii. Grupa mieszkańców internatu przy ul. Wolności 22 wraz z wychowawcą postanowiła zapalić znicze na grobach nauczycieli z kaliskiego liceum, osób zasłużonych dla miasta i żołnierza wyklętego ppor. AK Kazimierza Przybysławskiego ps.”Młot” a także pod pomnikiem ofiar katyńskich. Spacer poprzedziło opowiadanie Wiktora Piwnickiego o losach Kazimierza Przybysławskiego i pierwszych powojennych mieszkańcach naszego miasta. W nastroju pełnym zadumy, rozważań filozoficzno-teologicznych odwiedziliśmy mogiły zasłużonych oraz te bezimienne i opuszczone.
Zadowoleni z dobrze spełnionego obowiązku i refleksji nad przemijaniem oraz pamięcią o tych co odeszli w dobrych humorach wróciliśmy do internatu uroczą trasą obok pałacu.

Wychowawcy
Kaliski licealista najlepszy w VII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim
środa, 30 październik 2019
Dnia 26 października 2019 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu odbyła się VII edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. ZSP w Kaliszu Pomorskim reprezentowali uczniowie z klasy 2a – Małgorzata Słomka i zwycięzca konkursowych zmagań Dariusz Guz, pod opieką Krzysztofa Wójciaka.
W stawce 21 uczniów z 13 szkół ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego, którzy zmierzyli się z bardzo trudnym i szczegółowym testem dotyczącym życiorysu i dokonań Witolda Pileckiego Dariusz Guz zajął pierwsze miejsce, a Małgorzata Słomka uzyskała czwartą lokatę. Opiekunem przygotowującym młodzież był dyrektor Maciej Rydzewski.
Podsumowanie konkursu nastąpiło podczas oficjalnej gali w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Nagrody zwycięzcom konkursu wręczył Wicestarosta Kołobrzeski Jacek Kuś w towarzystwie: Radnego Rady Powiatu Kołobrzeskiego Roberta Jaruzela, Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Katolicka Inicjatywa Kulturalna Ryszarda Czepulonisa oraz Magdaleny Ruczyńskiej z IPN w Szczecinie.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 99 z 1467