Informatycy na Dniu Otwartym Akademii Morskiej w Szczecinie
piątek, 22 marzec 2019
Dnia 15 marca 2019r. uczniowie pierwszej klasy technikum informatycznego wraz z wychowawczynią Danutą Stempień i nauczycielem informatyki Piotrem Sieradzonem brali udział w Dniu Otwartym Akademii Morskiej w Szczecinie. Uczelnia już od kilku lat blisko współpracuje z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Pod jej patronatem znajdują się kaliscy informatycy.
Przewodnikiem po uczelni był student pierwszego roku Wydziału Mechanicznego, który zachęcał kaliskich informatyków do studiowania na Akademii Morskiej. Pokazał młodzieży Laboratorium Siłowni Okrętowych, gdzie można było zobaczyć prawdziwy silnik i urządzenia monitoruje jego pracę. Ciekawym punktem wizyty okazała się pracownia informatyczna, gdzie uczniowie mogli sprawdzić, jak działają urządzenia, których oprogramowanie stworzyli studenci.
Czytaj całość...
Grali w szczypiorniaka o puchar dyrektora
piątek, 22 marzec 2019
Dnia 14 marca 2019 r. o godz. 9.00 w hali Szkoły Podstawowej odbył się III Międzyszkolny Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora ZSP w Kaliszu Pomorskim. W turnieju wzięło udział siedem drużyn, w tym jedna drużyna reprezentująca klasy gimnazjalne.
Mecze rozgrywane były w dwóch grupach w systemie ,, każdy z każdym”. Rywalizacja była zacięta, a emocji nie brakowało. Po długotrwałych zmaganiach zostały wyłonione trzy najlepsze zespoły. I miejsce zajął zespół w składzie: Kacper Dudzik, Szymon Hańczak, Oskar Gonciarz, Nikodem Dziermański, Szymon Andrzejczak, Wojciech Flantowicz, Wojciech Fedorowicz, Piotr Dziermańko. II miejsce zajęła drużyna: Bartosz Banasiak, Kacper Banaszak, Grzegorz Kulesa, Konrad Nowak, Kacper Winiarczyk, Adam Pszon, Eryk Zduńczyk, Michał Brzustowski. III miejsce zdobyli: Maciej Matyniak, Łukasz Senator, Agata Pomorska, Sandra Kostyra, Aleksandra Dębińska, Natalia Przybylska, Amelia Piątkowska i Karolina Wielgórka.
Czytaj całość...
Trzymajmy się morza!
piątek, 22 marzec 2019
W dniach od 17 do 18 marca 2019r. w Kołobrzegu odbyły się uroczystości z okazji 74. rocznicy walk o miasto i zaślubin Polski z Morzem w marcu 1945r. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim – Martyna Czerepaniak, Michał Antczak, Kacper Dudzik, wraz z pocztem sztandarowym, w którego skład weszli – Antoni Nowak, Tobiasz Głowacki i Michał Włoczka. Opiekunami grupy byli nauczyciele przysposobienia wojskowego i policyjnego – Andrzej Kowalewski i Krzysztof Wójciak.
Czytaj całość...
REKRUTACJA 2019/2020
wtorek, 19 marzec 2019Absolwenci po gimnazjum-rekrutacja do ZSP Kalisz Pomorski


REGULAMIN REKRUTACJI DLA ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM 2019_2020

Rekrutacja do klasy dwujęzycznej

Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych od kandydatów po GIMNAZJUM do klasy językowej

Prezentacja_rekrutacja_2019_2020

Podanie_LO_T_2019

OŚWIADCZENIE_O_NIEKARALNOŚCI

Internat podanie


Absolwenci po szkole podstawowej - rekrutacja do ZSP Kalisz Pomorski

REGULAMIN REKRUTACJI DLA ABSOLWENTÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ 2019_2020

Rekrutacja do klasy dwujęzycznej

Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych od kandydatów po SP do klasy językowej

Prezentacja_rekrutacja_2019_2020

Podanie_LO_T_2019

OŚWIADCZENIE_O_NIEKARALNOŚCIWyznaczyli prędkość dźwięku!
wtorek, 19 marzec 2019
W poniedziałek 18 marca 2019r. grupa uczniów rozszerzających fizykę z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pod opieką nauczycielki fizyki – Marty Kaczmarek, w ramach współpracy z uczelnią, uczestniczyła w zajęciach w pracowni fizycznej na Wydziale Matematyczno-Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego.
Tym razem, pod okiem mgr Janusza Mielnika, uczniowie przy pomocy rury Kundta wyznaczyli doświadczalnie prędkość dźwięku rozchodzącego się w aluminium oraz gęstość wybranych materiałów. Po zajęciach doświadczalnych licealiści uczestniczyli w wykładzie dr Marcina Olszewskiego na temat kwazikryształów. Uczniowie poznali metody określania struktury krystalicznej ciał stałych oraz budowę dyfraktometru rentgenowskiego. Poznali również nowe pojęcia takie jak symetria translacyjna czy parkietaż.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 99 z 1333