Wyjątkowa matura w kaliskim Liceum
poniedziałek, 15 czerwiec 2020
Ósmy czerwca 2020 roku przeszedł do historii Liceum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim jako pierwszy dzień matury, na którą od ponad miesiąca czekali tegoroczni absolwenci. Stan pandemii spowodował nie tylko przesunięcie egzaminów, ale także konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa, równie istotnych jak procedury maturalne.
Matura potrwa do 24 czerwca 2020 roku. W egzaminach weźmie udział 99 maturzystów z roku 2020 oraz 21 poprawiających wyniki z poprzednich lat, łącznie 120 zdających. Stąd tak ważne i trudne były przygotowania do matury, aby przebiegała w bezpieczny sposób. Z tym zadaniem świetnie poradzili sobie pracownicy administracji i obsługi pod nadzorem Kierownika Internatu- Jadwigi Czernigi oraz nauczyciele we współpracy z Wicedyrektor - Katarzyną Witek.
Czytaj całość...
Absolwenci kaliskiego Liceum odebrali świadectwa
niedziela, 07 czerwiec 2020
W ponad siedemdziesięcioletniej historii kaliskiego Liceum po raz pierwszy nie odbyło się tradycyjne pożegnanie abiturientów. Tegoroczni maturzyści, których w tym roku jest 99 odebrali świadectwa w bezpieczny sposób, w pierwszym tygodniu czerwca. Przez kilka dni w różnych godzinach w sekretariacie szkoły zjawiali się młodzi ludzie, aby dopełnić formalności.
To była trudna, ale konieczna decyzja. Zdrowie naszych absolwentów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi stawiamy na pierwszym miejscu. Wiadomo, że najlepszym zabezpieczeniem przed zakażeniem koronawirusem jest rezygnacja ze spotkań i zgromadzeń większej liczby osób. Bezpieczeństwo to nasz priorytet w czasach pandemii - powiedział dyrektor szkoły Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
KONSULTACJE DLA UCZNIÓW
środa, 03 czerwiec 2020
Terminarz konsultacji od 1 do 23 VI w ZSP w Kaliszu Pomorskim

MATURA 2020 - WAŻNE INFORMACJE
poniedziałek, 01 czerwiec 2020
0_Instrukcja dla maturzystów oraz listy zdających
1a_Procedura bezpieczeństwa
1b_Procedury internat
2_Procedura w przypadku zachorowania
9_Zbiorczy harm kom matur pis ZSP KaliszPom 28.05.2020_matura W CZERWCU 2020


Światowy Dzień Bez Tytoniu  31maja
sobota, 30 maj 2020
"Chroń zdrowie – nie pal tytoniu" to hasło tegorocznych obchodów, Światowego Dnia bez Tytoniu, obchodzonego 31 maja 2020 r.
Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne.
Włączając się w akcję Państwowej Inspekcji Sanitarnej pragniemy uświadomić młodzieży jakie zagrożenia dla zdrowia i życia ludzkiego niesie za sobą palenie tytoniu. Promujemy zdrowy styl życia bez uzależnienia papierosów, które w znaczący sposób mogą wpłynąć na rozwój, zdrowie i życie młodych ludzi.
Tegoroczne obchody w związku z epidemią koronawirusa ograniczają się wyłącznie do promowania akcji na stronie Rzucenie palenia jest bardzo ważnym zaleceniem zdrowotnym! W trosce o swoje serce pamiętaj, że nie ma „bezpiecznej” ilości wypalanych papierosów. Już wypalanie kilku sztuk dziennie powoduje wzrost ryzyka zachorowania na choroby układu krążenia! A odstawienie papierosów zawsze jest korzystne dla Twojego zdrowia. Badanie IMPACT dla Anglii i Walii w latach 1981-2000 wykazały, że rzucenie palenia doprowadziło do 4-krotnie wyższej redukcji umieralności z powodu chorób krążenia niż redukcja cholesterolu i redukcja ciśnienia krwi.
Zachęcamy do zapoznania się z materiałami promocyjnymi i dbania o własne zdrowie!

CZY WIESZ.docx
Postawy Polaków, wobec palenia pytoniu..pdf

Anna Józiak
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 10 - 18 z 1479