Warsztaty geologiczne
środa, 25 grudzień 2019
Dwie grupy uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim w środę 18 grudnia 2019r. wraz z nauczycielem geografii Pawłem Łuczko i ks. Przemysławem Grackiem, udały się do żwirowni w Mielenku Drawskim. Realizacja podstawy programowej z geografii w zakresie rozszerzonym to także lekcje geologii, będące doskonałą okazją, by poznać historię naszej części świata w praktyce.
Uczniowie dzielnie i z poświęceniem starali się dostać do ukrytej w skałach historii naszej planety. Odnalezione skamieniałości zaskoczyły kaliskich badaczy. Belemnity, małże, trylobity i fragment amonita okazały się bardzo cennymi znaleziskami, godnymi, by umieścić je w pracowni geograficznej kaliskiego liceum i technikum.
Czytaj całość...
Grudniowy koncert Dystractora
środa, 25 grudzień 2019
W przedświąteczny poniedziałek 16 grudnia 2019r. na sali gimnastycznej ZSP w Kaliszu Pomorskim odbył się koncert szkolnego zespołu muzycznego DYSTRAKOR, prowadzonego przez nauczyciela historii i pasjonata muzyki Konrada Chwastka. Koncert był podsumowaniem zajęć muzycznych prowadzonych z młodzieżą w ramach projektu realizowanego przez działające przy szkole Stowarzyszenie „Jesteśmy Razem” – „Kalisz Pomorski w Polsce i Europie - dawniej i dziś”, dofinasowanego przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego.
DYSTRAKTOR wystąpił w nowej odsłonie personalnej, ponieważ specyfika szkolnego zespołu muzycznego polega na tym, że jego skład ulega zmianom związanym z naturalnym rytmem pracy szkoły, jedni uczniowie kończąc szkołę opuszczają zespół, a inni nowo przybyli go zasilają. Efekt fuzji debiutujących w zespole nowych muzyków z wcześniejszymi wykonawcami okazał się nadzwyczaj udany. Spotkały się osobowości nieprzeciętne, pełne radości, energii i młodzieńczego zapału. To wszystko zaowocowało zmianą repertuaru na bardziej współczesny, mocno energetyczny, który w interpretacji uczniów niekiedy brzmiał nawet lepiej niż pierwowzór.
Czytaj całość...
Medical Team z ZSP Kalisz Pomorski uczył młodych karateków
środa, 25 grudzień 2019
W ramach realizacji zadania publicznego „Bezpieczny powiat drawski. Nauka i doskonalenie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez członków grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski oraz prowadzenie szkoleń w placówkach oświatowych.” w środę 11 grudnia 2019 roku grupa Medical Team przeprowadziła szkolenie z pierwszej pomocy dla zawodników Klubu Karate Muks Oyama w Drawsku Pomorskim.
Zajęcia odbyły się w trzech grupach. Pierwsi ćwiczyli najmłodsi. Uczyli się wykonania RKO na fantomie oraz pierwszej pomocy przy omdleniu. W parach z prowadzącymi zajęcia ćwiczyli zgłaszanie zdarzenia na numer 112, a gra w memory miała im pomóc zapamiętać numery alarmowe. Karatecy z grupy starszej uczyli się układania nieprzytomnego w pozycji bezpiecznej, RKO na fantomie oraz zgłaszania zdarzenia do CPR na numer 112. Wszyscy bardzo zaangażowali się w wykonywanie zadań.
Czytaj całość...
Życzenia Świąteczne
poniedziałek, 23 grudzień 2019

Wielkie serca w małym mieście
czwartek, 19 grudzień 2019
W sobotę 14 grudnia od 9 rano do 18 halę sportową Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim wypełniały tłumy. Wszyscy zebrali się tam z jednego powodu - by pomóc choremu maturzyście z tutejszego liceum - Krzysztofowi Krupińskiemu.

Organizacją akcji charytatywnej zajęło się Szkolne Koło Wolontariatu działające przy ZSP w Kaliszu Pomorskim, ogromną pomoc zaoferowały również Szkoły Podstawowe w Kaliszu Pomorskim i Pomierzynie oraz przedszkole „Bajkolandia”. Koordynatorem działań została pani Anna Józiak, opiekun grupy licealistów, pedagog i nauczyciel chemii. Pomysłodawcą był wychowawca Krzysztofa, nauczyciel geografii pan Paweł Łuczko. Pomagać chciało wiele osób: nauczyciele okolicznych szkół, uczniowie, władze oraz mieszkańcy gminy Kalisz Pomorski, Drawska Pomorskiego i powiatu drawskiego. Nikomu jednak przez myśl nie przeszło, że w jeden dzień uda się zdobyć rekordową sumę - ponad trzydzieści tysięcy złotych.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 10 - 18 z 1435