PIERWSI NA STARCIE POMORSKIEJ LIGI HISTORYCZNEJ
sobota, 30 listopad 2019
Środa 20 listopada 2019 roku była szczęśliwym dniem dla drużyny ZSP w Kaliszu Pomorskim, uczestniczącej w Pomorskiej Lidze Historycznej. W I rundzie konkursu, która odbyła się w auli Uniwersytetu Szczecińskiego pięcioosobowy zespół pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego zajął pierwsze miejsce, uzyskując 93 na 100 możliwych do zdobycia punktów.
Pomorska Liga Historyczna to konkurs dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, organizowany od 2016 roku przez Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego. Jego celem jest zgłębianie historii Pomorza Zachodniego w powiązaniu z dziejami Polski i Europy. Konkurs jest objęty patronatami Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dr hab. Edwarda Włodarczyka, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy oraz Prezesa Polskiego Towarzystwa Historycznego prof. dr hab. Krzysztofa Mikulskiego.
Czytaj całość...
Wyjazd wolontariuszy do schroniska dla zwierząt
środa, 27 listopad 2019
Dnia 20 listopada 2019r. uczniowie z grupy szkolnego wolontariatu z ZSP w Kaliszu Pomorskim wraz z pedagogiem, Anną Józiak wybrali się z pomocą do choszczeńskiego schroniska dla zwierząt.
Bus z wolontariuszami (i karmą dla naszych czworonożnych przyjaciół) wyruszył spod szkoły po piątej lekcji. Przez trzy godziny wolontariusze wyprowadzali i bawili się z bezdomnymi psami, które nie kryły szczęścia z kontaktu z życzliwością ludzi. Pod koniec wyjazdu pani pracująca w schronisku opowiedziała nam historię kilku jej podopiecznych oraz przybliżyła nam realia pracy w tym miejscu. Wyjechaliśmy bogaci o nowe doświadczenia i szczęśliwi, że byliśmy w stanie pomóc.

Kacper Farbisz
Mistrzostwo powiatu dla piłkarek i piłkarzy z Kalisza Pomorskiego
czwartek, 21 listopad 2019
W czwartek 14 listopada 2019r. na stadionie miejskim w Kaliszu Pomorskim odbył się turniej piłkarski dla chłopców i dziewcząt w ramach powiatowej Licealiady. W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół ponadpodstawowych z Kalisza Pomorskiego, Czaplinka, Złocieńca i Drawska Pomorskiego. Zarówno w kategorii chłopców, jaki i w kategorii dziewcząt kaliskie drużyny okazały się najlepsze i zwyciężyły w tych zawodach.
Mecze były rozgrywane systemem „każdy z każdym”. Drużyna chłopców z ZSP w Kaliszu Pomorskim odniosła zwycięstwa we wszystkich swoich meczach, wygrywając zdecydowanie cały turniej. Warto nadmienić, że było to mistrzostwo zdobyte po raz czwarty z rzędu.
Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również drużyna dziewcząt z ZSP w Kaliszu Pomorskim, która w meczu decydującym o mistrzostwie powiatu pokonała drużynę dziewcząt z Drawska Pomorskiego 7:1. Dziewczyny mogą pochwalić się zwycięstwem w tych rozgrywkach trzeci rok z rzędu.
Wiosną 2020r. odbędą się wojewódzkie ćwierćfinały Licealiady, w których drużyny z Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim będą reprezentowały powiat drawski.
Czytaj całość...
Praktyczna nauka pierwszej pomocy w Szkole Podstawowej w Pomierzynie
czwartek, 21 listopad 2019
W ramach realizacji zadania publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia „Rozwój Rowerowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kaliszu Pomorskim poprzez doskonalenie umiejętności w zakresie pierwszej pomocy oraz zwiększenie kompetencji dzieci i młodzieży w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w Gminie Kalisz Pomorski” członkowie grupy medycznej Medical Team działającej w ZSP Kalisz Pomorski wraz z opiekunami Renatą Pietroń i Jadwigą Czernigą w piątek 15.11.2019r. przeprowadzili szkolenie z zakresu pierwszej pomocy dla uczniów Szkoły Podstawowej w Pomierzynie.
Czytaj całość...
Kaliscy licealiści wyróżnieni w konkursie Siła w tradycji
czwartek, 21 listopad 2019
W dniu 18 listopada 2019r. zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu „Siła w tradycji” dla uczniów certyfikowanych klas o profilu wojskowym, zorganizowanego przez Dyrektora Biura do Spraw Proobronnych. Drużyna z klasy 2c z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie Kacper Kłos, Tobiasz Głowacki i Konrad Nowak pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego zdobyła wyróżnienie w konkursie.
Celami konkursu są m.in. kształtowanie u młodzieży z klas wojskowych postaw patriotycznych i poczucia tożsamości narodowej, kultywowanie tradycji niepodległościowych, pogłębienie wiedzy historycznej, rozwój umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i korzystania z różnych źródeł informacji.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 82 - 90 z 1479