How to be a soldier - język angielski dla przyszłych żołnierzy
środa, 04 grudzień 2019
W ramach innowacji pedagogicznej „How to be a soldier – język angielski specjalistyczny”, realizowanej przez nauczycielkę języka angielskiego Magdalenę Łojek, w dniu 28 listopada 2019r. odbyło się spotkanie dla uczniów klas o profilu wojskowym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim z żołnierzami Armii USA.
Dlatego czwartek stał się szczególnym dniem dla młodzieży z klas wojskowych nie tylko z powodu amerykańskiego Święta Dziękczynienia, ale też z powodu wyjątkowego spotkania, którego celem jest przygotowanie uczniów do służby wojskowej i współpracy z wojskami sojuszniczych armii, do czego niezbędna jest znajomość specjalistycznego języka angielskiego, używanego przez żołnierzy.
Czytaj całość...
Andrzejkowe wróżby w internacie
środa, 04 grudzień 2019
Dania 28 listopada 2019r. w internacie ZSP w Kaliszu Pomorskim przy ul. Półwiejskiej odbył się wieczór wróżb andrzejkowych. Wychowankowie – „wróżbici” oferowali wszystkim zainteresowanym poznanie przyszłości. Były wróżby z kości i ze szpilek, ciasteczka z wróżbami. Młodzież mogła dowiedzieć się, jakie będzie imię przyszłego wybranka/wybranki, jaki zawód będzie wykonywać i co stanie się w najbliższym czasie. Wszyscy miło spędzili czas, było dużo śmiechu i dobrej zabawy.

Katarzyna Fajger, wychowawca internatu
Wolontariuszki w Niemieńsku
środa, 04 grudzień 2019
W środę, 27 listopada 2019r. wolontariuszki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim wraz z opiekunem pedagogiem Anną Józiak, udały się do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Niemieńsku. Wspólna zabawa, pokazanie dzieciom wróżb andrzejkowych – to zadania, które wyznaczyli sobie wolontariusze.
Po przywitaniu przez Panią Dyrektor Ośrodka wszystkich Gości rozpoczęło się wielkie andrzejkowe szaleństwo! Muzyka porywała do tańca, a wokół mieniły się ozdoby, balony, światełka. Wszyscy chętnie się z bawili i brali udział w organizowanych konkurencjach. W przerwie między zabawą, nie zabrakło również wróżb i przepowiedni andrzejkowych. Wolontariuszki, które przebrały się w piękne stroje przygotowały wiele wróżb dla dzieci, np. ciasteczka z wróżbą, wywróżenie swojego zawodu przyszłości, przebijanie serduszek z imieniem przyszłej ukochanej lub ukochanego.
Czytaj całość...
Wizyta w Szkole Policji w Słupsku
środa, 04 grudzień 2019
Szkoła Policji w Słupsku to jedna z największych tego typu placówek w kraju, która nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat kształci policyjne kadry. We wtorek 26 listopada 2019r. uczniowie klas policyjnych 1c, 2d i 3d, pod opieką wychowawców i nauczycieli – Krzysztofa Wójciaka, Wojciecha Sztobrynia i Artura Stąporka odwiedzili szkołę.
Była to dla młodzieży okazja do zapoznania się z warunkami kształcenia oraz elementami procesu szkolenia policjantów. Być może, któryś z uczniów wkrótce wróci do słupskiej placówki już jako policjant lub policjantka, tak jak trzech tegorocznych absolwentów kaliskiego liceum, którzy szkolą się w Słupsku na kursie podstawowym.
Czytaj całość...
Zajęcia profilaktyczne  Żyję bez ryzyka AIDS.
środa, 04 grudzień 2019
W dniu 28 listopada w internacie przy ulicy Bolesława Krzywoustego odbyło się spotkanie profilaktyczne pt. "Żyjmy bez ryzyka AIDS" Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS, który co roku przypada na dzień 1 grudnia. Uczestnicy spotkania w przystępny sposób pozyskali wiele informacji związanych z wirusem HIV oraz choroby AIDS. Dowiedzieli się, jakie są objawy wirusa HIV, w jaki sposób można się zakazić, ale przede wszystkim w jaki sposób można ograniczyć ryzyko zakażenia. W ramach zajęć zostały obalone mity o HIV/AIDS. Spotkanie młodzieży przybliżyło tak ważne w obecnych czasach problemy, jakimi są ryzykowne zachowania, które rzutują później na całe dorosłe życie. Ważnym elementem edukacji było przekazanie informacji o miejscach, w których można wykonać testy w kierunku HIV i podjąć leczenie.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 73 - 81 z 1479