WIZYTA DOWÓDCY 12. BAZY BEZZAŁOGOWYCH STATKÓW POWIETRZNYCH
sobota, 30 marzec 2019
W dniu 27 marca 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim na zaproszenie Dyrektora Macieja Rydzewskiego gościł Dowódca 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu płk dypl. pil. Łukasz Andrzejewski – Popow. Wraz z Szefem Sekcji Komunikacji Społecznej mjr Małgorzatą Krywniak i żołnierzami jednostki spotkali się z uczniami klas wojskowych i klasą policyjną.
Czytaj całość...
Zemsta Aleksandra Fredry w interpretacji uczniów z Drawna
sobota, 30 marzec 2019
W poniedziałek 18.03.2019r. młodzież z ZSP w Kaliszu Pomorskim pojechała do Drawna, aby zobaczyć spektakl teatralny – ,,Zemstę” Aleksandra Fredry. Spektakl został przygotowany i wystawiony przez uczniów Szkoły Podstawowej w Drawnie.
Licealiści są pod wrażeniem przedsięwzięcia. Mimo niedużej przestrzeni, czy zaplecza, scena świetnie odzwierciedlała zamek - miejsce akcji. Przedstawienie trwało ponad godzinę. Aktorzy byli znakomicie przygotowani, dobrze pamiętali obszerne teksty swoich ról. Przedstawienie prowadzili z energią i aktorskim wyczuciem od początku do końca.
Czytaj całość...
III Mistrzostwa Szkoły Klas Mundurowych
sobota, 30 marzec 2019
Dnia 26 marca 2019 r. odbyła się trzecia edycja Mistrzostw Szkoły Klas Mundurowych o puchar dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Organizatorem zawodów jest nauczyciel wychowania fizycznego i wychowawca klasy policyjnej Karol Kalina, który wraz z nauczycielami wychowania fizycznego Renatą Effenberg-Nawrot i Sebastianem Statecznym sprawnie przeprowadził rywalizację adeptów służb mundurowych.
Czytaj całość...
Zajęcia na Akademii Morskiej dla klasy technikum
piątek, 29 marzec 2019
Uczniowie klasy 2 Ti w dniach 25-27 marca 2019 roku uczestniczyli w kursach na Akademi Morskiej w Szczecinie. Był to kolejny wyjazd dla uczniów klasy technikum informatycznego realizowany w ramach Kontraktu Samorządowego.
Tematem zajęć tym razem były sieci komputerowe oraz język programowania Python. Z wielkim zainteresowaniem klasa technikum uczestniczyła w zajęciach gdzie nauczyli się podstawy pisania stron komputerowych za pomocą HTML+CSS oraz aplikacji internetowych przy pomocy języka Python.
Marcel Łastówka
Warsztaty z geologii i paleontologii Skamieniałości z eratyków  świadkowie historii Ziemi
czwartek, 28 marzec 2019
We wtorek 26 marca 2019 r. uczniowie klas drugich ZSP w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w nietypowej lekcji geologii i paleontologii. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Kaliszu Pomorskim zorganizowały spotkanie z dr inż. arch. Przemysławem Sztajnerem, pracownikiem naukowym Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego.
Wykład dla uczniów geografii rozszerzonej, których opiekunem był nauczyciel geografii Paweł Łuczko, to nietypowa podróż w czasie oraz interesujące i bogate uzupełnienie wiedzy z lekcji i ze szkolnych podręczników. Praktyczna część, związana z wyjazdem do kopalni w Mielenku Drawskim, była skuteczną możliwością sprawdzenia swojej wiedzy w terenie.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 73 - 81 z 1334