Program Pikniku Młodych Pasjonatów
niedziela, 24 marzec 2019

PROGRAM PIKNIKU MŁODYCH PASJONATÓW

Zaproszenie na PIKNIK MŁODYCH PASJONATÓW
niedziela, 24 marzec 2019

PROGRAM PIKNIKU MŁODYCH PASJONATÓW

Licealiści - ambasadorami Kalisza Pomorskiego
piątek, 22 marzec 2019
Gdyby przeprowadzić test na znajomość zabytków i osobliwości Kalisza Pomorskiego bez wątpienia wypadliby w nim bardzo dobrze uczniowie kaliskiego Liceum. Wszystko za sprawą prowadzonego tam już od dziewięciu lat przez Joannę Mączkowską autorskiego programu „ Kalisz Pomorski- Moja mała Ojczyzna” oraz dobrego klimatu dla poznawania historii, który stworzył dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Maciej Rydzewski.
Czytaj całość...
Zajęcia praktyczne w Zakładzie Karnym w Wierzchowie
piątek, 22 marzec 2019
W dniu 20 marca 2019r. uczniowie z klasy pierwszej i drugiej o profilu policyjno-penitencjarnym pod opieką nauczyciela przysposobienia policyjnego Krzysztofa Wójciaka uczestniczyli w cyklicznych zajęciach w Zakładzie Karnym w Wierzchowie, w ramach współpracy ze szkołą.
Tym razem uczniowie młodzież szkoliła się z samoobrony oraz technik interwencji. Instruktorami byli funkcjonariusze z GISW – elitarnej Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej. Uczniowie mieli możliwość ćwiczenia m.in. technik zakładania kajdanek, poznali kilka rodzajów dźwigni, a także uczyli się sposobów doprowadzania osób zatrzymanych.
Czytaj całość...
Skuteczne techniki radzenia sobie ze stresem  warsztaty dla uczniów
piątek, 22 marzec 2019
Dnia 4 marca 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów. O konsekwencjach braku umiejętności opiekowania się sobą, rozmawiała z młodzieżą wykładowczyni Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum, profesor, dr hab. Anna Sławomira Gruszewska – psycholog, etyk, filozof, uczestniczka staży naukowych w kraju i za granicą, między innymi w Kijowie, Taszkiencie i Paryżu.
Pani profesor zajmuje się psychologią społeczną, psychologią twórczości, neuropsychologią i psycholingwistyką. Jest konsultantką ds. kryzysów w Instytucie Socjologii Ukraińskiej Akademii Nauk w Kijowie. Podczas zajęć uczniowie poznali dwie techniki pokonywania stresu. Pierwsza to jego analiza i hamowanie skutków. Druga to obserwacja mini życia.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 73 - 81 z 1320