Kaliskie licealistki mistrzyniami w Powiatowej Olimpiadzie Zdrowia
poniedziałek, 08 kwiecień 2019
Słoneczny piątek, piątego kwietnia 2019r. był szczęśliwym dniem dla kaliskich licealistek uczestniczących w XII edycji Powiatowej Olimpiady Zdrowia w Drawsku Pomorskim. Organizatorem Olimpiady jest Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i ZSP w Drawsku Pomorskim. Konkursowe zmagania zakończyły się zwycięstwem reprezentantek ZSP w Kaliszu Pomorskim.
Mistrzyniami Powiatu Drawskiego zostały: Michalina Bieńczak, Karolina Budnicka, Natalia Kopczyk z klasy 2b oraz Aleksandra Kowalczyk z klasy 2d. Dziewczyny pokonały rywali z czterech pozostałych szkół powiatu drawskiego: ZSP w Drawsku Pomorskim, ZSP w Czaplinku, ZSP w Złocieńcu oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku.
Czytaj całość...
Wielkanocne odwiedziny w szpitalu dziecięcym
poniedziałek, 08 kwiecień 2019
Dnia 4 kwietnia 2019r. wolontariuszki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim Klaudia Worach, Amanda Guba, Agnieszka Krysińska, Karolina Biskupska oraz wykonawczynie ze szkolnej grupy teatralnej ,,Klepsydra” Natalia Hope, Daria Milczach i Michalina Bieńczak, odwiedziły dzieci na Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 PUM w Szczecinie. Opiekunem grupy była Anna Józiak – pedagog szkolny.
Czytaj całość...
Ars creando, czyli sztuka tworzenia
poniedziałek, 08 kwiecień 2019
To pozwoliło uczniom na rozwinięcie skrzydeł - komentowała Aleksandra Radecka, polonistka i opiekun koła dziennikarskiego działającego przy ZSP w Kaliszu Pomorskim trzydniowe warsztaty z kreatywnego pisania, prowadzane w Starej Studnicy przez Tomasza Ogonowskiego, dziennikarza i dramaturga Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.
Wraz z początkiem najzabawniejszego dnia w roku – Prima Aprilis, 1 kwietnia 2019r. kaliscy licealiści należący do gazety „Kontrast” wybrali się do Starej Studnicy, aby rozpocząć dziennikarskie warsztaty: „Pisanie kreatywne, czyli dziennikarstwo niebanalne”. Zdobywali szlify w pisaniu różnych form, m.in. newsa, felietonu czy reportażu. Wszystko działo się pod profesjonalnym okiem Tomasza Ogonowskiego.
Czytaj całość...
ODKRYWAMY BIZNESOWE TALENTY
poniedziałek, 08 kwiecień 2019
W dniu 5 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyło się panem Bartoszem Kajatem, pasjonatem upowszechniania wiedzy z przedsiębiorczości i biznesu wśród młodzieży. Jest także wydawcą i autorem książki „Petarda biznesu”, która oparta jest na jego wieloletnim doświadczeniu prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Zajęcia, przeprowadzone w klasie 1a i 1 ti bazowały na grze „CashFlow”, której celem jest odkrywanie przez uczniów praw rządzących finansami i biznesem oraz rozwijanie takich umiejętności jak kalkulacja kosztów, podejmowanie decyzji gospodarczych, inwestowanie środków finansowych. W ten sposób młodzież może sprawdzić się w biznesowej symulacji i poznać swoje możliwości i zdolności w tym zakresie.
Czytaj całość...
Najlepsi w regionie z matematyki i języka niemieckiego
piątek, 05 kwiecień 2019
W dniu 3 kwietnia 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się już po raz III Regionalny Konkurs z Matematyki i Języka Niemieckiego dla uczniów trzecich klas gimnazjów oraz ósmych klas szkół podstawowych. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 25 uczniów ze szkół z Drawna, Choszczna, Tuczna, Ostrowic, Nowego Worowa, Pełczyc, Recza, Wierzchowa oraz Kalisza Pomorskiego.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 64 - 72 z 1334