Z Erasmusem+ we Włoszech
czwartek, 28 marzec 2019
W dniach od 11 do 17 marca 2019r. grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim realizowała kolejny, włoski etap projektu „Be aware for your future” w ramach projektu Erasmus+.
Uczniowie kaliskiego liceum – Natalia Kopczyk, Aleksandra Kowalczyk, Agnieszka Reczko, Rozalia Hildebrand, Julia Strugała, Zuzanna Mieszkowska i Franciszek Halapacz wraz z koordynatorem Anną Arcimowicz oraz nauczycielami Karolem Kaliną i Beatą Wrzosek- Majewską spędzili sześć pracowitych dni w miejscowości Termini Imerese we Włoszech. We wtorek 12 marca w szkole I.IS.S.S „Stenio” uroczyście rozpoczęto drugie międzynarodowe szkolenie uczestników projektu. Oprócz uczniów ZSP w Kaliszu Pomorskim, w spotkaniu wzięli udział uczniowie ze szkół z Litwy (Krazia), Łotwy (Jaunpils), Turcji (Etimesgut) oraz szkoła goszcząca z Włoch.
Czytaj całość...
MARSZ KONDYCYJNY KLASY WOJSKOWEJ
czwartek, 28 marzec 2019
Dnia 21 marca 2019r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim z klasy 1c o profilu wojskowym wraz z wychowawczynią Renatą Effenberg-Nawrot i nauczycielem geografii Pawłem Łuczko wyruszyli w poszukiwaniu wiosny na marsz kondycyjny.
Cykliczne marsze kondycyjne klas mundurowych służą podnoszeniu wytrzymałości uczniów. Są również ważnym elementem przygotowania do zawodów sportowo - obronnych. Trasa marszu przebiegała spod szkoły drogą wiśniową do Białego Zdroju. Następnie drogami leśnymi uczniowie dotarli pod Bralin. Po drodze trafili na tropy wilka.
Czytaj całość...
SZKOLENIE Z ŻOŁNIERZAMI 2 BRYGADY ZMECHANIZOWANEJ
czwartek, 28 marzec 2019
Poniedziałek 25 marca 2019r. był pracowitym dniem dla uczniów klas wojskowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Uczniowie uczestniczyli w szkoleniu, zrealizowanym we współpracy z żołnierzami 2. Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ze Złocieńca.
Część zajęć odbywała się na sali gimnastycznej, gdzie miało miejsce m.in. szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz znajdowały się punkty szkoleniowe przygotowane przez żołnierzy, gdzie młodzież zapoznawała się z bronią strzelecką używaną w 2 Brygadzie Zmechanizowanej. Uczniowie ćwiczyli składanie i rozkładanie karabinka Beryl i karabinka AKM. Na boisku szkolnym młodzież ćwiczyła pod kierunkiem wojskowych instruktorów rzut granatem, a uczniowie z klasy 1c musztrę.
Czytaj całość...
LITERATURA ANGOLOJĘZYCZNA W ORYGINALE
czwartek, 28 marzec 2019
Pierwszy dzień wiosny 21 marca 2019r. upłynął w ZSP w Kaliszu Pomorskim pod znakiem języka angielskiego. Odbył się II Szkolny Konkurs Głośnego Czytania Literatury Anglojęzycznej w Oryginale. Organizatorką konkursu jest nauczycielka języka angielskiego Izabella Chojnacka.
Idea przyświecająca konkursowi to propagowanie wśród uczniów czytelnictwa literatury anglojęzycznej w oryginale, które będąc przyjemnością, pomaga również w rozwijaniu kompetencji językowych. W konkursie wzięli udział uczniowie klas dwujęzycznych oraz grup z rozszerzonym językiem angielskim: Mateo Coseart, Wiktoria Kujawska, Daria Wojtysiak, Kacper Woźniak, Paulina Ławniczak, Weronika Mazur i Wiktoria Rakowska. Zaprezentowali oni fragmenty prozy i poezji anglojęzycznej przed audytorium składającym się z zaproszonych zaprzyjaźnionych osób.
Czytaj całość...
Fraktal na stulecie
środa, 27 marzec 2019
W ramach obchodów Jubileuszowego Roku Matematyki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, w piątkowe popołudnie 22 marca 2019r. uczniowie ułożyli na boisku szkolnym piąty etap konstrukcji tzw. dywanu Sierpińskiego, składający się z 243 osób.
Kaliskie liceum liczy 374 uczniów, dlatego wyższego etapu nie udałoby się skonstruować. Grupa uczniów z klasy drugiej pod opieką nauczycielek matematyki – Danuty Stempień, Zyty Bogacz i zastępcy dyrektora Katarzyny Witek, wytyczyła na szkolnym boisku punkty, w których stanęło 243 uczniów. Finał był imponujący. Żywy dywan Sierpińskiego, w postaci fraktala składającego się z trójkątów powstał na szkolnym boisku.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 64 - 72 z 1320