Poszukiwania nieskończoności w gwiazdach.
środa, 30 październik 2019
Dnia 17.10.2019 roku kameralna grupa uczniów kaliskiego Liceum spotkała się wieczorem na corocznie organizowanym spotkaniu miłośników astronomii w ramach projektu „Kalisz Pomorski w Polsce i Europie dawniej i dziś” przez Stowarzyszenie Jesteśmy Razem działające przy ZSP w Kaliszu Pomorskim. O gwiazdach, kometach, mgławicach i galaktykach opowiadał pasjonat i znawca tej dziedziny, Pan Profesor Piotr Sieradzon. Oprócz wysłuchania wykładu połączonego z prezentacją, grupa mogła poszerzyć swoją wiedzę poprzez przestudiowanie przywiezionych przez Pana Profesora teleskopów. Niestety, pogoda nie pozwoliła z nich skorzystać ale kiedy tylko okienko pogodowe będzie sprzyjało obserwacjom na pewno je wykorzystamy. Poznaliśmy również dostępne powszechnie aplikacje, dzięki którym po nakierowaniu telefonu na konkretny fragment nieba będziemy wiedzieć, które konstelacje widzimy.
Czytaj całość...
Programiści z kaliskiego technikum
środa, 30 październik 2019
W dniach od 21 do 23 października 2019r. kaliscy informatycy z klasy trzeciej podczas zajęć na Akademii Morskiej w Szczecinie wzięli udział w zajęciach z języka programowania Python oraz projektowania i eksploatacji sieci komputerowych w ramach projektu „Budowa zintegrowanego szkolnictwa zawodowego na terenie Strefy Centralnej, poprzez wzmocnienie specjalizacji regionalnych na obszarze powiatu drawskiego”.
W ciągu trzech dni zajęć uczniowie ciężko pracowali pisząc strony internetowe w HTML. Pracując pod kierunkiem dr inż. Łukasza Nozdrzykowskiego, Prodziekana ds Kształcenia Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Akademii Morskiej w Szczecinie, wykonali stronę z ułatwieniami dla osób niedowidzących. Witryna była wyposażona w takie funkcje jak wysuwany panel z możliwością zmiany rozmiaru i koloru czcionki. Na zajęciach z sieci komputerowych uczniowie zdobywali przydatne dla ich przyszłego zawodu umiejętności. Wraz z prowadzącym, panem mgr inż. Marcinem Breitsprecherem, mogli projektować sieci komputerowe w programie Cisco Packet Tracer bez ryzyka zepsucia sprzętu. Nie zabrakło także ćwiczeń praktycznych, na których kaliscy informatycy konfigurowali switcha.
Czytaj całość...
Pamiętali o tych, którzy odeszli&
środa, 30 październik 2019
Dnia 25 października 2019 r. uczniowie klasy 2c wraz z wychowawcą Renatą Effenberg-Nawrot w ramach akcji ,,Szkoła pamięta” udali się na cmentarz komunalny w Kaliszu Pomorskim. Odwiedzili i uporządkowali groby osób zasłużonych i cenionych w społeczności Kalisza Pomorskiego.
Uczniowie zapalili znicze na grobie kaliskiego Żołnierza Wyklętego, kawalera orderu Virtuti Militari, nauczyciela języka polskiego w kaliskich szkołach – Kazimierza Przybysławskiego, a także na grobach nauczycieli, pracowników oświaty i innych osób godnych upamiętnienia. Uczniowie posprzątali również bezimienne i opuszczone groby. Była to chwila zadumy i wielu przemyśleń dla każdego z nas.

Renata Effenberg - Nawrot
Z Erasmusem + w Ankarze
niedziela, 27 październik 2019
Od poniedziałku 21 października 2019r. w Ankarze przebywają uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim – członkinie grupy Medical Team. Realizują działania z projektu Erasmus+ „Be aware for your future”, w ramach którego szkolą koleżanki i kolegów z Turcji, Włoch, Litwy i Łotwy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Czwartek był dniem kolejnych ćwiczeń oraz wizyty u burmistrza dzielnicy Ankary - Etimesgut, zwiedzania nowoczesnego i wzorcowego Centrum Opieki nad Osobami Niepełnosprawnymi oraz siedziby tureckiego Czerwonego Krzyża. Uczestnicy zostali serdecznie przyjęci burmistrza oraz wpisali się do księgi pamiątkowej.

Anna Arcimowicz – koordynator projektu
Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP w Kaliszu Pomorskim
niedziela, 27 październik 2019
W dniu 11 października 2019 roku w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 września 2001 roku w Kaliszu Pomorskim odbyła się debata kandydatów na stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Pięć dni później uczniowie wybrali swoich przedstawicieli w demokratycznych wyborach.
W trakcie debaty kandydaci zaprezentowali przed uczniami swoje pomysły i plany, które chcieliby zrealizować po objęciu funkcji przewodniczącego. Debacie przyglądali się wszyscy obecni tego dnia uczniowie i nauczyciele. Klasy kolejno wraz z nauczycielami przychodziły na debatę, aby wysłuchać prezentacji każdego z uczestników. Każdy z obecnych uczniów miał również możliwość zadawania kandydatom pytań odnośnie ich programu wyborczego. Nad prawidłowym przebiegiem debaty czuwał urzędujący Samorząd wraz z panią Beatą Wrzosek-Majewską i panem Konradem Chwastkiem opiekunami SU.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 64 - 72 z 1435