Tydzień bez przemocy w ZSP w Kaliszu Pomorskim
piątek, 05 kwiecień 2019
W dniach od 25 do 29.03.2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim miały miejsce działania w ramach ,,Tygodnia bez przemocy”, w których udział wzięli uczniowie, nauczyciele i rodzice.
Celem prowadzonych działań było propagowanie przedsięwzięć związanych z profilaktyką i przeciwdziałaniem przemocy, podnoszenie świadomości młodzieży na ten temat, promowanie wartości rodziny oraz wyrobienie umiejętności rozwiązywania problemów bez agresji.
Czytaj całość...
PODIUM W TRZECIEJ RUNDZIE POMORSKIEJ LIGI HISTORYCZNEJ
czwartek, 04 kwiecień 2019
W czwartek 28 marca 2019r. drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim uczestniczyła w III rundzie Pomorskiej Ligi Historycznej, która odbyła się na Uniwersytecie Szczecińskim. Uczniowie pod opieką dyrektora Macieja Rydzewskiego zajęli trzecie miejsce.
III runda PLH – „Niech historia przemówi. Materialne świadectwa przeszłości” polegała na wykonaniu przez drużyny postera prezentującego wybrany zabytek związany z miejscowością, w której mieszkają. Uczniowie z Kalisza Pomorskiego wybrali wyjątkowy symbol miasta, jakim jest Kamień Szlifierski. Maciej Kisała z klasy 1ti narysował poster pt. „Kaliski Kamień Charakterów” na komputerze. Ciekawym elementem postera jest kod QR, który przenosi osoby zainteresowane historią Kamienia Szlifierskiego na stronę historyczną kaliskiego liceum redagowaną przez uczniów pod kierunkiem polonistki Joanny Mączkowskiej i badacza dziejów miasta Bogumiła Kurylczyka.
Czytaj całość...
Finaliści konkursu Bieg po indeks
czwartek, 04 kwiecień 2019
W dniu 29.03.2019 r. troje uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim brało udział w finale konkursu „Bieg po indeks”, organizowanego przez Politechnikę Koszalińską w siedzibie uczelni w Koszalinie.
Ten fizyczno-matematyczno-informatyczny konkurs kierowany jest głównie do uczniów klas maturalnych. Wygrana w konkursie zapewnie otrzymanie indeksu na Politechnikę Koszalińską a także rocznego stypendium dla tych, którzy zdecydują się studiować na tej uczelni.
Czytaj całość...
Wszystkiego najlepszego międzyplanetarnego
czwartek, 04 kwiecień 2019
W koncercie premier, który odbył się w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim według scenariusza i w reżyserii Joanny Mączkowskiej, wystąpiło ponad 200 osób. Barwne widowisko połączyło teatr, taniec i śpiew wokół ziemskich przygód przybyszów z kosmosu, które zakończyły się miłością międzyplanetarną oraz hasłem: „Wszystkiego najlepszego międzyplanetarnego - dla miasta i powiatu drawskiego!”.
Na scenie wystąpiły formacje taneczne wszystkich kategorii wiekowych oraz wokaliści rozwijający swoje talenty i zainteresowania ćwicząc pod okiem instruktorów w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim. Natomiast gości z innej planety odegrała kaliska grupa teatralna prowadzona przez Joannę Mączkowską (reżysera teatralnego z dyplomem wrocławskiej filii PWST w Krakowie).
Czytaj całość...
WIZYTA DOWÓDCY 12. BAZY BEZZAŁOGOWYCH STATKÓW POWIETRZNYCH
sobota, 30 marzec 2019
W dniu 27 marca 2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim na zaproszenie Dyrektora Macieja Rydzewskiego gościł Dowódca 12. Bazy Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu płk dypl. pil. Łukasz Andrzejewski – Popow. Wraz z Szefem Sekcji Komunikacji Społecznej mjr Małgorzatą Krywniak i żołnierzami jednostki spotkali się z uczniami klas wojskowych i klasą policyjną.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 55 - 63 z 1320