Wielkie serca w małym mieście
czwartek, 19 grudzień 2019
W sobotę 14 grudnia od 9 rano do 18 halę sportową Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim wypełniały tłumy. Wszyscy zebrali się tam z jednego powodu - by pomóc choremu maturzyście z tutejszego liceum - Krzysztofowi Krupińskiemu.

Organizacją akcji charytatywnej zajęło się Szkolne Koło Wolontariatu działające przy ZSP w Kaliszu Pomorskim, ogromną pomoc zaoferowały również Szkoły Podstawowe w Kaliszu Pomorskim i Pomierzynie oraz przedszkole „Bajkolandia”. Koordynatorem działań została pani Anna Józiak, opiekun grupy licealistów, pedagog i nauczyciel chemii. Pomysłodawcą był wychowawca Krzysztofa, nauczyciel geografii pan Paweł Łuczko. Pomagać chciało wiele osób: nauczyciele okolicznych szkół, uczniowie, władze oraz mieszkańcy gminy Kalisz Pomorski, Drawska Pomorskiego i powiatu drawskiego. Nikomu jednak przez myśl nie przeszło, że w jeden dzień uda się zdobyć rekordową sumę - ponad trzydzieści tysięcy złotych.
Czytaj całość...
Sukces w mikołajkowych zawodach strzeleckich
czwartek, 19 grudzień 2019
Mikołajkowe zawody strzeleckie o puchar Starosty Drawskiego odbyły się w dzień po Mikołajkach w dniu 7 grudnia 2019r. na strzelnicy klubu "Cel" w Złocieńcu. Z sukcesem wzięli w nich udział uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką Krzysztofa Wójciaka.
Uczniowie z klasy 2d o profilu policyjno - penitencjarnym Adrian Sekuła i Mateusz Czepkowski zajęli w zawodach odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w kategorii junior. Zawody strzeleckie w Złocieńcu wpisują się w cykl przygotowań uczniów do V Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych na poligonie drawskim, które odbędą się na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku. Gratulujemy uczniom bardzo dobrych wyników w nadziei, że utrzymają formę do najważniejszej imprezy w roku szkolnym.

Krzysztof Wójciak
Licealiści na jarmarku bożonarodzeniowym w Stralsundzie
czwartek, 19 grudzień 2019
W dniu 9 grudnia 2019r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kaliszu Pomorskim, wraz z opiekunami Zytą Bogacz, Mirosławą Kacperską i Kamilą Kulik, kultywując tradycję szkolną wyjechali na jarmark bożonarodzeniowy do Stralsundu w Niemczech.
Stralsund to miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jarmark rozpościera się od świątecznie ozdobionego Starego Rynku z gotyckim ratuszem, wzdłuż zabytkowych kamieniczek i domów towarowych, do Nowego Rynku. Przystrojony w świecidełka deptak oraz ubrane przez dzieci drzewka i dobiegająca ze sceny muzyka na żywo wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.
Czytaj całość...
Kaliskie mistrzynie pióra
czwartek, 12 grudzień 2019
We wtorek 10 grudnia 2019 r. na 54. posiedzeniu Zarządu Powiatu Drawskiego, odbyło się wręczenie dyplomów i wyróżnień dla laureatów „VII Dyktanda o Pióro Starosty Drawskiego”. W trójce laureatów znalazły się dwie uczennice ZSP w Kaliszu Pomorskim – Michalina Romanowska i Natalia Stańczyk, które przyjechały na uroczystość z dyrektorem szkoły Maciejem Rydzewskim.
Michalina Romanowska z klasy 3ti zdobyła tytuł Wicemistrzyni Dyktanda, a Natalia Stańczyk została II Wicemistrzynią. Gratulacje laureatom i wyróżnionym wręczyli: Starosta Drawski Stanisław Cybula, Wicestarosta Mariusz Nagórski oraz Członkowie Zarządu Powiatu Drawskiego Waldemar Włodarczyk i Zbigniew Dudor.
Czytaj całość...
Happening antynikotynowy
czwartek, 12 grudzień 2019
- Już od kilku lat grupa teatralna „ Klepsydra” urządza w kaliskim Liceum antynikotynowy happening. I właśnie zobaczymy jego kolejną odsłonę – Tak Maciej Rydzewski, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, zaprosił uczniów do uczestnictwa w wystawionym 4. grudnia 2019 r. na przerwie międzylekcyjnej krótkim, ale wymownym przedstawieniu. Rozpoczął je gęstniejący nieustannie dym, z którego kłębów wyłoniły się postaci przebrane za papierosy, do których lgnęli ubrani na czarno palacze z zawieszonymi na piersiach wizerunkami czarnych od nałogu płuc.
Wkrótce tę „złą” czeredę przepędziły siły „dobra”, czyli postaci białe symbolizujące rozum oraz zdrowie. Oczywiście to trwające kilka minut przepędzanie miało swoją dramaturgię odpowiednią do tego, jak trudne jest pozbycie się nałogu tytoniowego i spowodowanych przez niego dolegliwości. W końcowej scenie nie było już ani papierosów, ani czarnych postaci, ani zadymionych płuc.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 55 - 63 z 1476