Połowinki 2020
środa, 22 stycznia 2020
Tradycją w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim jest zabawa połowinkowa organizowana dla klas drugich i trzeciej klasy technikum, uczęszczających do naszej szkoły. Przewodniczący klas wykazali się w tym roku niezwykłą zaradnością i to właśnie dzięki ich zaangażowaniu dnia 17 stycznia o godzinie 18:00 w Chacie Biesiadnej w Pomierzynie odbył się uroczysty bal.
W zabawie wzięło udział prawie dwustu uczniów z sześciu klas drugich i trzecich wraz z wychowawcami: Magdaleną Łojek (wych. kl.2a), Magdaleną Jarząbek (wych. kl.2b), Renatą Effenberg-Nawrot (wych. kl.2c), Wojciechem Sztobryniem (wych. kl.2d), Danutą Stempień (wych. kl.2 technikum) i Katarzyną Witek (wych. kl. 3 technikum) oraz przedstawicielami rodziców.
Czytaj całość...
PODSUMOWANIE PIERWSZEGO PÓŁROCZA W KALISKIM LICEUM I TECHNIUKUM
środa, 22 stycznia 2020
W piątkowe popołudnie 17 stycznia 2020r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się uroczysty apel podsumowujący osiągnięcia uczniów i działania szkoły w pierwszym półroczu roku szkolnego 2019/2020 z udziałem zaproszonych gości, uczniów, nauczycieli i rodziców.
Spotkanie otworzył Dyrektor Szkoły Maciej Rydzewski, który powitał gości – Przewodniczącą Rady Powiatu Drawskiego Urszulę Ptak, Wicestarostę Drawskiego Mariusza Nagórskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Kalisz Pomorski Pawła Kulbackiego oraz Burmistrza Kalisza Pomorskiego Janusza Garbacza. Podziękował nauczycielom za zaangażowanie w pracę z młodzieżą, w rozwój jej pasji i zainteresowań. Pogratulował uczniom sukcesów w nauce, konkursach i zawodach sportowych. Podkreślił wzorową współpracę z organem prowadzącym – powiatem drawskim, podziękował za wszechstronną pomoc Staroście, Zarządowi i Radzie Powiatu Drawskiego, a także za wsparcie Burmistrzowi i Radzie Gminy Kalisz Pomorski oraz instytucjom współpracującym ze szkołą.
Czytaj całość...
Jak co roku graliśmy w WOŚP
niedziela, 19 stycznia 2020

Dnia 12 stycznia 2020r. wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim, jak co roku, włączyli się w 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Opiekunami grupy były nauczycielki kaliskiego liceum Zyta Bogacz, Renata Effenberg-Nawrot i Anna Józiak.
Tym razem zbieraliśmy pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem i chęcią niesienia pomocy innym zbierali pieniądze do puszek.
Czytaj całość...
Kaliscy licealiści reprezentowali Polskę w biegu Drogą życia i śmierci w Wilnie
sobota, 18 stycznia 2020
W dniu 11 stycznia 2020r. w Wilnie na Litwie odbył się międzynarodowy bieg „Drogą życia i śmierci”, upamiętniający bohaterów, którzy zginęli za wolność Litwy 13 stycznia 1991 roku w walce z Armią Radziecką, podczas szturmu na wieżę telewizyjną w Wilnie. Polskę reprezentowała grupa licealistów z klas wojskowych i policyjnych ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką Andrzeja Kowalewskiego i Krzysztofa Wójciaka.
Uczniowie z Kalisza Pomorskiego zostali wytypowani do udziału w biegu przez Biuro do Spraw Proobronnych MON, które otrzymało zaproszenie na imprezę od Litewskiego Związku Strzeleckiego. Licealiści wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystościach rocznicowych, które rozpoczęły się na Cmentarzu na Antokolu. Złożyli biało czerwoną wiązankę na grobach Obrońców Wolności. Po ceremonii uczestnicy biegu, w tym kaliska biało czerwona drużyna w wojskowych mundurach pobiegła wraz z uczniami szkół wojskowych z Litwy, Łotwy i Estonii ulicami Wilna do Wieży Telewizyjnej, gdzie mer Wilna Raimundas Alekna wręczył puchary miasta Wilna najstarszym uczestnikom biegu. Wszyscy, którzy pomyślnie pokonali dziewięciokilometrową trasę biegu, otrzymali pamiątkowe medale i broszurki.
Czytaj całość...
Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim zaprezentowali swoje pasje
czwartek, 16 stycznia 2020
W piątkowe popołudnie 10 stycznia 2020 roku w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyła się SZKOLNA GALA TALENTÓW, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności i pasje przed publicznością. Na uroczystość przybyli rodzice, grono pedagogiczne, dyrekcja oraz koledzy i koleżanki osób występujących.
Gości przywitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Małgorzata Mickun oraz jej zastępczyni Martyna Safaryn, które prowadziły galę. Muzyką, nagłośnieniem i częścią techniczną zajmował się opiekun Samorządu Uczniowskiego Konrad Chwastek. Prowadzące przedstawiły prace plastyczne dwóch uczennic Amelii Ciosmak i Mariki Kropidłowskiej z kl. 2a oraz prace graficzne Piotra Komorowskiego z kl. 3 technikum informatycznego. Jako pierwsza wystąpiła Maria Rzeźniewska z klasy 2d, która zaprezentowała STAND-UP. Uczennica wykazała się ogromną pomysłowością, rozbawiła gości, a jej występ na pewno pozostanie na długo w pamięci.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 55 - 63 z 1491