Kaliscy licealiści reprezentowali Polskę w biegu Drogą życia i śmierci w Wilnie
sobota, 18 styczeń 2020
W dniu 11 stycznia 2020r. w Wilnie na Litwie odbył się międzynarodowy bieg „Drogą życia i śmierci”, upamiętniający bohaterów, którzy zginęli za wolność Litwy 13 stycznia 1991 roku w walce z Armią Radziecką, podczas szturmu na wieżę telewizyjną w Wilnie. Polskę reprezentowała grupa licealistów z klas wojskowych i policyjnych ZSP w Kaliszu Pomorskim pod opieką Andrzeja Kowalewskiego i Krzysztofa Wójciaka.
Uczniowie z Kalisza Pomorskiego zostali wytypowani do udziału w biegu przez Biuro do Spraw Proobronnych MON, które otrzymało zaproszenie na imprezę od Litewskiego Związku Strzeleckiego. Licealiści wraz z opiekunami wzięli udział w uroczystościach rocznicowych, które rozpoczęły się na Cmentarzu na Antokolu. Złożyli biało czerwoną wiązankę na grobach Obrońców Wolności. Po ceremonii uczestnicy biegu, w tym kaliska biało czerwona drużyna w wojskowych mundurach pobiegła wraz z uczniami szkół wojskowych z Litwy, Łotwy i Estonii ulicami Wilna do Wieży Telewizyjnej, gdzie mer Wilna Raimundas Alekna wręczył puchary miasta Wilna najstarszym uczestnikom biegu. Wszyscy, którzy pomyślnie pokonali dziewięciokilometrową trasę biegu, otrzymali pamiątkowe medale i broszurki.
Czytaj całość...
Uczniowie ZSP w Kaliszu Pomorskim zaprezentowali swoje pasje
czwartek, 16 styczeń 2020
W piątkowe popołudnie 10 stycznia 2020 roku w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbyła się SZKOLNA GALA TALENTÓW, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności i pasje przed publicznością. Na uroczystość przybyli rodzice, grono pedagogiczne, dyrekcja oraz koledzy i koleżanki osób występujących.
Gości przywitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Małgorzata Mickun oraz jej zastępczyni Martyna Safaryn, które prowadziły galę. Muzyką, nagłośnieniem i częścią techniczną zajmował się opiekun Samorządu Uczniowskiego Konrad Chwastek. Prowadzące przedstawiły prace plastyczne dwóch uczennic Amelii Ciosmak i Mariki Kropidłowskiej z kl. 2a oraz prace graficzne Piotra Komorowskiego z kl. 3 technikum informatycznego. Jako pierwsza wystąpiła Maria Rzeźniewska z klasy 2d, która zaprezentowała STAND-UP. Uczennica wykazała się ogromną pomysłowością, rozbawiła gości, a jej występ na pewno pozostanie na długo w pamięci.
Czytaj całość...
Moc życzeń
czwartek, 16 styczeń 2020
„Moc życzeń ” to hasło przewodnie akcji wolontariackiej, zorganizowanej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim. Miała ona na celu zrobienie przez uczniów kartek świątecznych dla chorych dzieci z Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej ze Szczecina. Uczniowie klas I, na zajęciach plastyki pod nadzorem nauczyciela pana Zbigniewa Kowalskiego tworzyli samodzielnie własne kartki świąteczne i uzupełniali życzeniami.
Mamy nadzieję, że wszystkie wysłane kartki świąteczne wywołają uśmiech na twarzach chorych dzieci i ich rodziców, a także dodadzą im sił w walce z chorobą.

Wolontariusze ZSP w Kaliszu Pomorskim
Pracowity koniec roku kadetów certyfikowanej klasy wojskowej
czwartek, 16 styczeń 2020
Kadeci certyfikowanej klasy wojskowej 2c z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim pracowicie spędzili koniec roku 2019. Pod opieką mjr rez. Andrzeja Kowalewskiego 28 listopada uczestniczyli w szkoleniu mobilizacyjnym na terenie Składu Cybowo, 9 grudnia odbyli marsz kondycyjny na trasie Kalisz Pomorski – Dębsko, a 16 grudnia spędzili na całodniowych ćwiczeniach na strzelnicy Jaworze, na poligonie drawskim.
Praktyczne szkolenie na terenie Składu Cybowo miało zapoznać uczniów, którzy odgrywali rolę poborowych z procesem przyjmowania żołnierzy wcielonych do służby wojskowej. Osoby odpowiedzialne w jednostce wojskowej za poszczególne elementy bazy mobilizacyjnej mogły przeanalizować poszczególne fazy działania i wyciągnąć wnioski w zakresie usprawnienia procesu mobilizacyjnego. Kadeci natomiast mogli poczuć atmosferę wojska i obawy młodego człowieka wcielanego do służby wojskowej. Poborowych po zakończeniu szkolenia z zadaniami bazy zapoznał Kierownik Składu mjr Rafał Cieśliński, któremu dziękujemy za współpracę w szkoleniu młodzieży.
Czytaj całość...
Wsparcie Lodołamaczy dla Krzysia
czwartek, 16 styczeń 2020
Dnia 7 grudnia 2019r. wolontariuszki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim w składzie: Julia Sadowska, Zuzanna Ciesiółka w ramach mikołajkowego morsowania dla Krzysztofa, odwiedziły plaże miejską w Kaliszu Pomorskim. Celem akcji była zbiórka pieniędzy na protezę dla Krzysia. Atmosfera była wspaniała. Morsy przywitały zimną wodę. Nie zabrakło też Mikołaja, który obdarował wszystkich słodkościami ze swojego worka. Na koniec każdy mógł spędzić miło czas przy ognisku.
Po zakończonej zabawie, wolontariuszki pożegnały się i złożyły świąteczne życzenia.
Dziękujemy grupie Lodołamacze za ciepłe przyjęcie oraz za każdą wpłatę na rzecz Krzysia.

Wolontariusze ZSP
w Kaliszu Pomorskim
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 46 - 54 z 1479