Spacer po historii
czwartek, 12 grudzień 2019
Ulica Wolności w Kaliszu Pomorskim jest jego główną i najbardziej ruchliwą arterią. Podobnie było również sto lat temu. Podobnie, lecz pod wieloma względami zupełnie inaczej. Choćby dlatego, że nosiła wówczas nazwę Friedrichstrasse od imienia króla Prus Fryderyka II o przydomku Wielki, który przekazał 80 tys. talarów na odbudowę miasta spalonego doszczętnie w wielkim pożarze nocą 18 maja 1771 r. Fakt ten uwiecznia inskrypcja na pięknym, zabytkowym dzwonie wiszącym do dziś na wieży miejscowego kościoła.
Na spacer ulicą Wolności w przeszłość miasta zabrał kaliskich licealistów Bogumił Kurylczyk, znawca lokalnych tajemnic, zaproszony 5 grudnia 2019 r. na prelekcję przez polonistkę Joannę Mączkowską. Na ekranie oglądano kolejno stare i współczesne widoki tych samych miejsc. Zmieniły się niemal wszystkie kamienice i tylko okazały gmach Czerwonej Szkoły, mieszczący Liceum, pozostał taki sam. Niestety niektóre budynki pokryto grubą warstwą styropianu w ramach tzw. termomodernizacji, przez co ich fasady pozbawione ozdobnych detali straciły cały dawny urok.
Czytaj całość...
III Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy
czwartek, 12 grudzień 2019
W czwartek 5 grudnia 2019r. młodzież szkoląca się w grupach medycznych z powiatu drawskiego sprawdziła swoją wiedzę i umiejętności w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim rywalizując w III Powiatowej Olimpiadzie Pierwszej Pomocy pod patronatem Starosty Drawskiego oraz I Szkolnej Olimpiadzie Dwójek Ratowniczych.
III Powiatowa Olimpiada Pierwszej Pomocy została zorganizowana w ramach realizacji zadania publicznego powiatu drawskiego „Bezpieczny powiat drawski. Nauka i doskonalenie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez członków grupy medycznej Medical Team ZSP Kalisz Pomorski oraz prowadzenie szkoleń w placówkach oświatowych”.
Czytaj całość...
Mikołaje z klasy policyjnej w drawskim przedszkolu
czwartek, 12 grudzień 2019
W czwartek 5 grudnia 2019r. klasa 3d policyjno - penitencjarna udała się na zabawę mikołajkową do najmłodszych grup z Przedszkola w Zespole Placówek Edukacyjno - Terapeutycznych w Drawsku Pomorskim. Był to już trzeci coroczny wyjazd klasy do tej placówki wraz z wychowawcą Pawłem Łuczko i opiekunem ks. Przemysławem Grackiem, zorganizowany we współpracy z panią Anną Popielarczyk.
Przygotowana scenka, barwne stroje, Mikołaj, prezenty i wspólne zabawy po raz kolejny integrowały uczniów i podopiecznych przedszkola. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i obecność, oraz taką formę współpracy.

Paweł Łuczko
Niecodzienny gość w internacie
czwartek, 12 grudzień 2019
Szósty grudnia, jak powszechnie wiadomo, to dzień imienin Mikołaja. Ale już piątego grudnia w godzinach wieczornych do drzwi Internatu ZSP w Kaliszu Pomorskim przy ulicy Bolesława Krzywoustego zapukał Święty Mikołaj. Społeczność internatu przyjęła go ciepło i serdecznie. Szczególny gość nie pozostał dłużny i obdarował młodzież wspaniałymi prezentami. Zabawa i rozpakowywanie prezentów przebiegało w miłej atmosferze.

Wychowawcy internatu
Charytatywny Maraton dla Krzyśka
wtorek, 10 grudzień 2019

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 19 - 27 z 1435