MATURA 2015
poniedziałek, 13 październik 2014
Informacje Centralnej Komisji Egzaminacyjnej na temat nowej matury 2015

ABSOLWENTKA ZSP W KALISZU POMORSKIM NAGRODZONA STATUETKĄ SOWY
czwartek, 09 październik 2014
W dniu 8 października 2014 r. absolwentka ZSP w Kaliszu Pomorskim Ewelina Lewandowska wraz z opiekunem panem Maciejem Rydzewskim wzięła udział w uroczystości wręczenia Zachodniopomorskich Statuetek Sowy, która odbyła się w Sali Senatu Politechniki Koszalińskiej.
Tym samym znalazła się w gronie kilkunastu uczniów z województwa zachodniopomorskiego wyróżnionych przez kapitułę nagrody za sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Odebrała cenną statuetkę i dyplom z rąk Rektora Politechniki Koszalińskiej prof. dr hab. Tadeusza Bohdala oraz Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty Krzysztofa Rembowskiego.
W ten symboliczny sposób został doceniony i nagrodzony trud włożony przez Ewelinę w przygotowania do Ogólnopolskiego Konkursu "Polska w NATO. Bezpieczna Polska, Bezpieczna Europa, Bezpieczny Świat", którego laureatką została w roku szkolnym 2013/2014.
WARSZTATY HISTORYCZNE
czwartek, 09 październik 2014
WARSZTATY HISTORYCZNE W WILANOWIE, KAZIMIERZU DOLNYM, LUBLINIE I ZAMOŚCIU ZORGANIZOWANE PRZEZ MAGAZYN HISTORYCZNY "MÓWIĄ WIEKI"
W dniach od 30 września do 3 października 2014 r. grupa uczennic z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim: Alicja Bulkiewicz, Malwina Cybulska i Gabriela Stempień pod opieką pana Macieja Rydzewskiego wzięła udział w warsztatach historycznych. Organizatorem zajęć był magazyn historyczny "Mówią wieki". Były one główną nagrodą dla laureatów XVI edycji Szkolnej Ligii Historycznej w roku szkolnym 2013/2014, w której nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce. Uczniowie/laureaci z sześciu szkół z całego kraju zwiedzili dużo ciekawych miejsc, takich jak Wilanów, Lublin, Zamość i Kazimierz Dolny.
Czytaj całość...
Obóz klas policyjnych.
środa, 08 październik 2014
W dniach 24-26 września br. klasy II i III D uczestniczyły w długo oczekiwanym obozie policyjnym. Obóz trwał 3 dni i został zaplanowany tak by uczniowie mogli zobaczyć i zwiedzić jak najwięcej. Dlatego w każdy dzień byliśmy w innym miejscu. Środa-Koszalin.
Wyjeżdżamy z Kalisza o godz,8.00 i kierujemy się od razu na Koszalin.Pierwszy etap obozu to wizyta w centrum szkolenia Straży Granicznej. To dobra okazja, żeby poznać specyfikę tej pokrewnej służby.Miła pani porucznik oprowadziła nas po terenie ośrodka, oraz po sali tradycji, gdzie zgromadzono wiele ciekawych eksponatów. W trakcie rozmowy dowiedzieliśmy się, że miejsca w Straży Granicznej są, ale...raczej tylko na granicy wschodniej..jesli więc komuś podobają się np. Bieszczady to droga otwarta :-)
Wśród ciekawych eksponatów zachowały się min. przedwojenne rozkazy przełożonych, w których wyrażali oni zgody na....zawarcie związku małżeńskiego przez funkcjonariuszy z konkretnymi pannami..Tak, tak przed wojna bardzo dbano o to by w rodzinie żołnierza, czy funkcjonariusza były tylko osoby o nieposzlakowanej opinii :-)
Po wizycie w centrum, szybki skok na Górę Chełmską by pod przewodnictwem naszego kapłana nabrać sił duchowych na dalszą część obozu.
Czytaj całość...
Odsłona dwóch tajemnic
środa, 08 październik 2014
Najpierw była długa praca. Wyszukiwanie w archiwach, zaglądanie do przeróżnych zakamarków w dwóch dominujących w Kaliszu Pomorskim gmachach: Kościele oraz Czerwonej Szkole. Potem pisanie ich zapomnianej historii, a na końcu prezentacja rezultatów. Tak doszło do spotkania w auli Liceum, we wtorek, 7 października, gdzie odsłoniliśmy tajemnice tych zabytkowych budowli.
Uczniowie z grupy teatralnej „Klepsydra” przeczytali teksty, ilustrowane na ekranie kopiami starych dokumentów, planami, rysunkami oraz pocztówkami. Były też zdjęcia kadry pedagogicznej sprzed lat stu, projekty niezrealizowanego przed wojną, czterokondygnacyjnego łącznika między Szkołą a salą gimnastyczną oraz schematy techniczne nadmuchu ciepłego powietrza, jakim niegdyś ogrzewano kaliski Kościół.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1324 - 1332 z 1479