Listopadowe subkultury
środa, 26 listopada 2014
Na lekcjach wiedzy o kulturze, każdego roku jesienią, klasy pierwsze uczą się o subkulturach. Wybierają preferowaną. Odpowiednio przebierają się i zachowują. A przede wszystkim prezentują ideologię danej grupy, szukając w niej zalet oraz wad. Jest to zatem lekcja zarówno tolerancji jak i zdrowego rozsądku, by nie ulegać „owczemu pędowi” w zaułki subkulturowych mód.
Największą popularnością cieszą się subkultury skrajne. Te, piętnujące przemoc jak „dzieci kwiaty” oraz te od przemocy niestroniące, jak punkowcy czy dresiarze. Nie brakuje również subkultur intelektualnych. Zanurzonych w elektronice i świecie, w którym rządzi nie siła a rozum. Takie lekcje uczą tolerancji wobec różnorodnych poglądów i wzajemnego szacunku.
Służba w Policji to nie telewizyjny serial
środa, 26 listopada 2014
Drawscy policjanci przeprowadzili zajęcia w klasach o profilu policyjnym w Kaliszu Pomorskim. Praca dochodzeniowo- śledcza była motywem przewodnim tego spotkania.
Drawscy policjanci odwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę ponadgimnazjalną w Kaliszu Pom. To kolejna wizyta mundurowych w szkole prowadzącej klasy o profilu policyjnym. Tym razem zajęcia miały charakter warsztatowy i oparte były głównie na pracy dochodzeniowo - śledczej. Specjalista z drawskiej dochodzeniówki opowiedział uczniom jak na co dzień wygląda jego służba. Sposób prowadzenia śledztw i dochodzeń znacznie odbiega od obrazu kreowanego przez media.
Czytaj całość...
Warszawa - projekt "Młody obywatel"
środa, 26 listopada 2014
W czwartek 20 listopada 2014 r. młodzież uczestnicząca w projekcie "Młody obywatel" uczestniczyła w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. Był to już trzeci krok etap projektu, po wcześniejszej debacie kandydatów na Burmistrza i szkoleniu z zakresu asertywności. Z naszej szkoły wyjechało 23 uczniów z wicedyrektorem Maciejem Rydzewskim i opiekunem projektu Pawłem Łuczko.
Dwie nieprzespane noce dały się we znaki, jednak atrakcje na miejscu nie będą długo zapomniane. Już o 8 rano zwiedzaliśmy Muzeum Powstania warszawskiego, by potem przespacerować się Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem w kierunku Placu Zamkowego.
Czytaj całość...
Nabór do projektu ERASMUS+
poniedziałek, 24 listopada 2014
W wyniku ostatecznej rozmowy kwalifikacyjnej, która odbyła się dnia 24 listopada 2014 do projektu ERASMUS+ na wyjazd do Hiszpanii zakwalifikowane zostały następujące osoby.
Konrad Rybczyk
Agnieszka Pęder
Alicja Dziadek
Ola Łastówka
Szczepan Domagała
Szymon Wytlib
Olivia Kucharska

Wybór był bardzo trudny i wszyscy z finałowej dziewiątki zasłużyli na udział w projekcie.
Wobec tego zakwalifikowana została do projektu cała dziewiątka, jednak jako, że do Hiszpanii może pojechać tylko 7 osób, dwie osoby nie jadące do Hiszpanii mają zagwarantowany udział w wyjeździe do Finlandii.
Wszystkim gratulujemy i liczymy na aktywny udział w pracach nad realizacją zadań projektowych.
SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI WYŻSZEJ SZKOŁY BANKOWEJ W SZCZECINIE
niedziela, 23 listopada 2014
W dniu 17 listopada 2015r. tegoroczni maturzyści gościli przedstawicieli Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie.
Panie w sposób bardzo szczegółowy omówiły wszystkie kierunki kształcenia na uczelni oraz ewentualne zawody związane z ukończeniem poszczególnych specjalności. Maturzyści w czasie prezentacji mieli okazję poznania różnych metod nauczania, zapoznania się z proponowaną opieką socjalną i stypendialną oraz innymi możliwościami pogłębiania wiedzy np.: w kołach naukowych proponowanych przez uczelnię.
Spotkanie zakończyło się wymianą informacji pomiędzy uczniami a przedstawicielami uczelni, którzy zobowiązali się do przesłania maturzystom bezpłatnego informatora o ofercie edukacyjnej Wyższej Szkoły Bankowej w Szczecinie
<< Start < Poprzednia 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1306 - 1314 z 1480