Wybory do Samorządu Uczniowskiego ZSP w Kaliszu Pomorskim
niedziela, 27 październik 2019
W dniu 11 października 2019 roku w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 września 2001 roku w Kaliszu Pomorskim odbyła się debata kandydatów na stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Pięć dni później uczniowie wybrali swoich przedstawicieli w demokratycznych wyborach.
W trakcie debaty kandydaci zaprezentowali przed uczniami swoje pomysły i plany, które chcieliby zrealizować po objęciu funkcji przewodniczącego. Debacie przyglądali się wszyscy obecni tego dnia uczniowie i nauczyciele. Klasy kolejno wraz z nauczycielami przychodziły na debatę, aby wysłuchać prezentacji każdego z uczestników. Każdy z obecnych uczniów miał również możliwość zadawania kandydatom pytań odnośnie ich programu wyborczego. Nad prawidłowym przebiegiem debaty czuwał urzędujący Samorząd wraz z panią Beatą Wrzosek-Majewską i panem Konradem Chwastkiem opiekunami SU.
Czytaj całość...
Zdrowe i kolorowe koktajle owocowe
niedziela, 27 październik 2019
Choć ostatnio coraz częściej za oknem plucha, szaroburo i ponuro, to w internacie przy ul. Wolności 22 panuje zupełnie odmienna atmosfera. A to m.in. za sprawą zajęć kulinarnych, które po raz kolejny odbyły się 16 października 2019r., zorganizowanych przez panie Magdę Wilczyńską i Kamilę Staszewską - Kołtun.
Tym razem wychowankowie internatu wraz z opiekunkami postanowili przygotować smaczne i odżywcze koktajle mleczno-owocowe. Bazą był kefir, a dodatkiem banany i mrożone owoce : truskawki, maliny i jagody. Chętnych do skosztowania nie brakowało!

Kamila Staszewska - Kołtun
Popołudnie nad Jeziorem Młyńskim
czwartek, 24 październik 2019
W czwartek 10 października 2019r. mieszkańcy internatu przy ul. Wolności 22B spędzili miłe popołudnie nad Jeziorem Młyńskim w Kaliszu Pomorskim.
Udali się tam, aby poobcować nie tylko z otaczającą przyrodą, ale również, aby rozwijać pozytywne relacje ze sobą nawzajem. Przy ognisku można było się ogrzać, a także przygotować kolację z pieczonych kiełbasek. Pani Magda Wiśniewska wychowawca internatu, zwróciła uwagę na ten szczególny dzień, ponieważ właśnie tego dnia obchodzony był Światowy Dzień Drzewa. Święto to powstało z myślą o ochronie drzew na całym świecie.
Z tej okazji młodzież uczestniczyła w przygotowanych przez panią Magdę quizach ze znajomości drzew. Dendrologia nie okazała się być obcą dziedziną dla uczniów. Na zaproszenie wychowawcy pana Wojciecha Sztobrynia do zebranych dołączył nauczyciel historii pan Konrad Chwastek, który grając i śpiewając wprowadził zebranych w nastrój zadumy i relaksu. Był to miły dzień integracji młodzieży internackiej na łonie przyrody w otoczeniu pięknych drzew.

Magdalena Wiśniewska
Właściwą drogą w rytmie hip-hopu
czwartek, 24 październik 2019
Dnia 15.10.2019r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się koncert religijnego zespołu „Full Power Spirit” pt. „Znajdź pomysł na siebie”. Występ zawierał elementy profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej oraz ukierunkowany był na realizację przesłania: „Stop przemocy”.
Członkowie zespołu przekonywali uczniów do wartości, którymi są m.in. wolność, odpowiedzialność i szczęście. Pogadanka z uczniami przeplatana była kilkoma utworami zespołu, które również niosły ze sobą pozytywne przesłanie. Uczniowie byli poruszeni i bardzo zainteresowani tekstami, wykonaniem i przesłaniem muzyków, którzy wzbudzili w nich wiele dobrych emocji. Po koncercie miała miejsce rozmowa z wykonawcami, którzy okazali się bardzo mili, pełni pozytywnej energii, którą przekazali młodzieży podczas występu.
Czytaj całość...
Spotkanie kultur
czwartek, 24 październik 2019
W dniu 18 października 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim odbył się z organizowany przez Fundację Blisko Serca – Chrześcijańską Służbę Charytatywną dwugodzinny trening dla uczniów klasy drugiej dwujęzycznej, zorganizowany we współpracy z nauczycielką języka angielskiego Magdaleną Łojek.
Osoby pracujące na co dzień z młodzieżą z pięciu krajów (Polski, Ukrainy, Jordanii, Słowenii oraz Gruzji) przedstawiły jak wykorzystywać mity i legendy, by uczyć tolerancji dla wielokulturowości. Przekazy tych mitów i legend z różnych krajów odbywały się metodą tzw. "escape roomu" oraz gier planszowych i warsztatów.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się dwa pomieszczenia „escape roomy”. Pierwszy z nich skrywał tajemnice trzech legend – polskiej legendy o kwiecie paproci, gruzińskiej legendy o powstaniu miasta Tbilisi i jordańskiej historii o Abo Rejel Maslwkha, przerażającym mężczyźnie o krwawiącej nodze. Drugi opowiadał o nieszczęśliwej miłości litewskiego księcia Lubarta i pięknej ukraińskiej dziewczyny Oksany. Uczniowie liceum podjęli wyzwanie, wydostali się z pokojów wykorzystując logiczne myślenie, dzięki czemu mogli przystąpić do rozwiązywania kolejnych zagadek.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 109 - 117 z 1476